LAIF » NEWS: Leski opowiada swoje sny

NEWS: Leski opowiada swoje sny

 

W sieci pojawił się klip do utworu „Autofobia” z debiutanckiego albumu Leskiego „Splot” – druga część dyptyku – sen .02. Klip zamyka i wyjaśnia senną opowieść Leskiego, która rozpoczyna się gdzieś wysoko w górach.
 

Autofobia - zdjecie

Leski, fot. mat. prasowe


 

„Ostatnio mało sypiam. Rzadko też śnie. Sny przychodzą za to ze zdwojoną mocą. Czasem mam wra-żenie, że w ogóle się nie budzę. Często szukam w nich światła. Kluczę w oderwanej czasoprzestrzeni. Stało się to pretekstem do stworzenia dwóch bliźniaczych klipów tworzących jedną całość. Dyptyk”.
 

„Dzieło dwuczęściowe łączące ze sobą utwory Bliżej oraz Autofobię w jedną senną podróż. Piosenki o największym natężeniu osobistych akcentów. Od dawna myślałem o stworzeniu obrazu do nich. Uda-ło się to dzięki Jędrzejowi Guzikowi i Tycjanowi Trzpioła, z którymi od dłuższego czasy planowaliśmy kumpelski wypad w plener. Postanowiliśmy wrzucić do plecaków konserwy i kilka obiektywów. Nie chodziło o wyjazd na plan filmowy a namiastkę offroadu z możliwością nagrywania. Chłopcy włączyli record. Oto efekt”.
 

„Scenariusz napisaliśmy wspólnie z Jędrzejem Guzikiem mając na uwadze szczególną właściwość snów – względność czasu i przestrzeni oraz niezwykłą rolę detali dzięki, którym możemy je zapamiętać” – opowiada Leski.

 

Zobacz też inne wydarzenia

24.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS I LATAJĄCE PIĘŚCI20.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, CLARK – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 201522.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu