LAIF » NEWS: Lollapalooza Berlin z kompletnym line-upem

NEWS: Lollapalooza Berlin z kompletnym line-upem

 

Ogłaszając ostatnich 13 artystów, którzy zagrają na scenach w Treptower Park, Lollapalooza Berlin zamyka tegoroczny lineup z Radiohead oraz Kings of Leon na czele.
 
lollaberlin
 
Po ogłoszeniu muzycznych gigantów takich jak Radiohead, którzy dopiero co poinformowali o nadchodzącym w czerwcu nowym albumie, sensacji pokroju Kings of Leon oraz ponad 30 artystów, Lollapalooza domyka tegoroczny skład, odkrywając ostatnie 13 slotów – tym samym wznosząc znaczenie słowa ‘różnorodność’ na zupełnie nowy poziom.
 
Na początek – niezwykle żywa skrzypaczka i piosenkarka Lindsey Stirling zaszczyci jedną ze scen festiwalu swoim wciągającym występem. Z utworami z ich nowego albumu Thick As Thieves, australijscy artyści z The Temper Trap podbiją scenę swoim indie-rockowym charakterem (jedyne show tego roku w Niemczech). Dodatkowo, nigdy niezaspokojona Róisín Murphy przybędzie do Treptower Park z Take Her Up To Monto, follow-upem zeszłrocznej, wysoko ocenianej płyty Hairless Toys.
 
Pionierzy niemieckiego indie rock z połowy lat 90, Tocotronic kontynuują bycie jedną z największych machin napędowych krajowej sceny muzycznej. Razem z nimi do Berlina przyjadą także: norweski producent Alan Walker, dance duo Jagwa Ma, amerykański producent i DJ Destructo, alternatywni rockowcy z Nothing But Thieves, sensjacja z Wielkiej Brytanii MNEK, prezentujący przyjemne rockowe dźwięki L.A., Junge Junge, Josef Salvat oraz Topic.
 
Mimo, że znamy już cały line-up tegorocznej edycji festiwalu, organizatorzy mają jeszcze bardzo dużo do ogłoszenia – w następnych tygodniach dowiemy się więcej o strefie Kidzapalooza, Lolla Fun Fair, the Grüner Kiez, projektach LollArt oraz o tym, jak zagospodarują berlińskie Treptower Park.
 
Bilety są dostępne via www.lollapaloozade.com za €139 (dwudniowy karnet) and €79 (bilet na jeden dzień). Bilety dla dzieci i nastolatków pomiędzy 11 a 14 rokiem życia, które mogą bawić się na Lollapaloozie ze swoimi rodzicami, są dostępne za €19. Wstęp dla dzieci poniżej 10 roku życia jest darmowy. Bilety na Lollapaloozę są także dostępne w wybranych bileteriach.
 
Fotorelację z zeszłorocznej edycji Lollapalooza Berlin możecie zobaczyć tutaj.

Zobacz też inne wydarzenia

28.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, OLIVIER HEIM20.08. 2015, Warszawa, Miłość, Mary Komasa22.03.2015, KRAKÓW, FABRYKA, JUNGLE