LAIF » NEWS: Łotewskie indie trio z amerykańskim rozmachem – nowy singiel zapowiada świeży materiał z Red Bull Studios!

NEWS: Łotewskie indie trio z amerykańskim rozmachem – nowy singiel zapowiada świeży materiał z Red Bull Studios!

Właśnie pojawił się klip do pierwszego oficjalnego singla łotewskiej grupy Carnival Youth pt. “Phantom Planet”, zwiastującego nagrany w brazylijskich studiach Red Bulla album “Good Luck”. Ten z kolei ukaże się na sklepowych półkach 16 sierpnia, a w ślad za nim zabrzmi na żywo na najlepszych europejskich scenach w ramach największej do tej pory trasy koncertowej zespołu.

Carnival Youth/ mat.prasowe

Zapewne niektórzy z Was kojarzą tych uroczych bałtyckich chłopaków z poprzednich 4 albumów – “Never Have Enough”, “No Clouds Allowed”, “Propeller” i wydanego w ich rodzimym języku „Viena vilciena”. W tym roku przedstawiają światu kolejne mocne dzieło – tym razem we współpracy z mistrzami gatunku: wyprodukowane jak zawsze przez Gatisa Zakisa, zmiksowane przez zdobywcę Grammy Nicolasa Verhnesa i zmasterowane w Sterling Studios w Nowym Jorku przez Grega Calbiego, który może pochwalić się takim portfolio jak The National, MGMT, Interpol czy Arcade Fire.

Album będzie idealnie zbalansowaną kompozycją czystej, niewinnej indie-rockowej radości i młodzieńczej melancholii.

„PHANTOM PLANET”

Ten utwór dołączył jako ostatni do grona 12 kawałków z “Good Luck”. Mroczniejsze, trochę “groovy” hip-hopowe brzmienie zainspirowało grupę do zaśpiewania o wewnętrznym świecie każdego z nas – o tym, co kryjemy w środku w kontraście do świata zewnętrznego. Nie potrafimy (i nie chcemy) kontrolować naszego wnętrza, ale zawsze mocno je odczuwamy. Nie jest to jednak walka z tym, co nas otacza, a pewna koegzystencja – coś podobnego do dialogu, jaki prowadzi z otoczeniem Dale Cooper z serialu “Twin Peaks”.

Zobacz też inne wydarzenia

20.08. 2015, Warszawa, Miłość, Mary Komasa11.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, TELEFON TEL AVIV DJ SET15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL