LAIF » NEWS: „Love Is the Answer” – premiera nowego singla Carnival Youth

NEWS: „Love Is the Answer” – premiera nowego singla Carnival Youth

Nowy singiel indie rockowego Carnival Youth „Love is The Answer” jest już dostępny. „Love Is the Answer” zawdzięcza swój tytuł naszej podświadomości, kiedy to podczas wymyślania melodii wokalu powychodziły z nas różne mamroty i pozorne głupstwa. Z początku było to po prostu zabawne, ale po chwili zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i potraktować je poważnie – no i stało się. Przerodziło się to w istną radość odkrywania towarzyszącą naszym poszukiwaniom i lekkim eksperymentowaniom, np. z chórem trąbek – mówi Emils Kaupers, który tym razem przejął główne wokale. Ten singiel to przejście pomiędzy ostatnim albumem Carnival Youth, wydanym w ich ojczystym języku, a nadchodzącym nowym materiałem do kolejnej płyty, na której znów usłyszymy wyłącznie angielskie utwory.

Wkrótce pojawi się teledysk kręcony w nadmorskim miasteczku Liepaja. Tę muzyczno-wizualną ucztę dopełni europejska trasa koncertowa, na mapie której znajduje się też Polska. Grupa zagra 2 maja na OFF Scenie, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera. Klubem festiwalowym po raz kolejny będzie ZetPeTe.

O CARNIVAL YOUTH
To łotewskie indie rockowe trio uznane zostało za jedno z najlepszych i najbardziej obiecujących zespołów nie tylko na Łotwie, ale w całym regionie bałtyckim, o czym świadczy nagroda The European Border Breakers na Eurosonic 2016.

Brzmienie Carnival Youth można zdefiniować jako mieszanka barwnych melodii z rockową energią – zarówno w przypadku lekkich melodyjnych kawałków, jak również tanecznych hitów. Talent tej trójki jest wyraźnie odczuwalny i na nagraniach płytowych, i podczas występów na żywo.

Od założenia formacji w 2012 roku zespół wydał 4 krążki: EPkę “Never Have Enough” oraz albumy studyjne: “No Clouds Allowed”, „Propeller” i „Vienā vilcienā”, co przyniosło im międzynarodowe uznanie i ogromną rzeszę fanów. Mają za sobą trasy koncertowe w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, Słowacji i Łotwie. Mieli również okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności na wielu światowych festiwalach i showcase’ach, np. SXSW (USA), Mondo.NYC (USA), The Great Escape (Wlk.Bryt.), Sziget (Węgry), Positivus (Łotwa), Open’er Festival (Polska), Reeperbahn (Niemcy), Eurosonic (Holandia), a ich twórczość zagościła na radiowych salonach takich osobistości jak Steve Lamacq (BBC 6 Music), Huw Stephens (Radio 1), John Kennedy (Radio X) czy Chris Hawkins (BBC 6 Music) oraz w innych pasmach w wielu radiach niemieckich i łotewskich, natomiast obydwa angielskie albumy były przedmiotem kampanii promocyjnych w studenckich radiach amerykańskich i kanadyjskich za sprawą Planetary Group, a “Propeller” uwiecznił nawet swoją obecność w CMJ chart 80.

Zobacz też inne wydarzenia

25.04.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, FLIRTINI & RIMMEL GANG: FKJ (LIVE)25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX27.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, WHOMADEWHO