LAIF » NEWS: Maria Peszek: „Karabin” czyli piosenki na niespokojne czasy

NEWS: Maria Peszek: „Karabin” czyli piosenki na niespokojne czasy

 
Dzisiaj ma miejsce premiera nowej płyty Marii Peszek zatytułowanej KARABIN. Nowy krążek to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy.Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem. Płyta jest kolejnym projektem współtworzonym przez Marię z Michałem FOXEM Królem.
 

20160108_ZUZA_WARNER_PESZEK_1120_MINI

Maria Peszek, fot. Zuza Krajewska/ mat. prasowe


 
„Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa” – mówi o nowym materiale artystka.
 
OkładkaKARABIN
 
Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo jest utwór POLSKA A B C i D.
 

 
Album możecie zamówić TUTAJ

Zobacz też inne wydarzenia

08.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, HVOB25.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MOUSE ON MARS + ZAMILSKA29.04.2015, WARSZAWA, KLUB HYDROZAGADKA, SUN GLITTERS I PLATONICK DIVE