LAIF » NEWS: Mark Pritchard feat. Thom Yorke

NEWS: Mark Pritchard feat. Thom Yorke

 
13 maja, nakładem Warp Records, ukaże się pierwszy od pięciu lat, solowy album Marka Pritcharda. W pracy nad albumem wsparli go Thom Yorke, Linda Perhacs, Bibio oraz Beans.

 

81e95701

Mark Pritchard, fot. mat. prasowe


 
Zatytułowany „Under The Sun”, pokazuje czym powinien być album w dzisiejszych czasach. Stworzony by słuchać go w całości, przynosi to, co wiele płyt powinno zawierać, ale rzadko udaje się to osiągnąć, czyli idealną synergię. Gdzie suma indywidualnych elementów, poszczególnych utworów, oddziałuje na siebie jako całość. „Under The Sun’”to jedna, spójna opowieść przedstawiona w rozdziałach i jak każda dobra historia, swój czar zachowuje, gdy nie pominie się żadnego z elementów.
 
Pritchard jak zwykle, dzięki niuansom i głębi jaka jest w tej muzyce, wymyka się klasyfikacjom. Tworzy w oparciu o swoje muzyczne DNA, na które składa się ambient, nuwave, awangardowa elektronika i folk, jednak wszystko to przepuszczone przez nieziemskie filtry.  Dzięki temu „Under The Sun” jest raczej muzyką przyszłości, niż przeszłości.
 
Od otwierającej go kompozycji „?”, po finałowy utwór tytułowy, „Under The Sun” jest niezwykle osobistym, emocjonalnym dziełem, bez odrobiny manipulacji. Pozostawiając jednak miejsce na indywidualną interpretację.
 

 

 

Tracklista:
1. ?
2. Give It Your Choir (feat. Bibio)
3. Infrared
4. Falling
5. Beautiful People (feat. Thom Yorke)
6. Where Do They Go, The Butterflies
7. Sad Alron
8. You Wash My Soul (feat. Linda Perhacs)
9. Cycles Of 9
10. Hi Red
11. Ems
12. The Blinds Cage (feat. Beans)
13. Dawn Of The North
14. Khufu
15. Rebel Angels
16. Under The Sun

Zobacz też inne wydarzenia

24.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS I LATAJĄCE PIĘŚCI12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO