LAIF » NEWS: Max Bravura. Powrót rockowej alternatywy!

NEWS: Max Bravura. Powrót rockowej alternatywy!

Po świetnie przyjętym występie na Spring Breaku w 2017 słuch o nich zaginął. 3 lata od występu w poznańskim CK Zamek wracają. Przegrupowani, bardziej świadomi, głodni reakcji odbiorców. Nowy materiał Maxa Bravury jeszcze w tym roku!

Zdjęcie: Filip Zubowski

Po premierze EP’ki „How Bravura” wystąpili kilkadziesiąt razy w całej Polsce. Koncepcja zespołu wymagała jednak re-definicji. Nowa płyta jest kontynuacją drogi obranej przy pierwszym wydawnictwie, ale wycieczką kierują już dużo bardziej świadomi przewodnicy. Nadal pierwsze skrzypce odgrywa tu założyciel grupy Maciek Wachowiak (wcześniej m.in. electro-popowy Slutocaster), ale chętnie dzieli się twórczym polem ze swoimi kom-panami. Płyta „Too Bravura” to autorska propozycja gitarowo-syntezatorowego grania, pełna nawiązań do rockowej alternatywy sprzed lat, neo-psychodelii i shoegaze’u.

Pierwszą zapowiedzią jest utwór „Mostly 4 Fun”, który dobrze oddaje ducha całego materiału. Syntezatorowe pasaże uzupełnia energiczne rockowe granie i melodyjny refren.

To jest piosenka o poszukiwaniu remedium na self-hate i brak odwagi, ucieczka w przyjemności, przed którą ciężko się powstrzymać. Kontakt z samym sobą i swoimi emocjami jest bardzo ważny i na to chcieliśmy zwrócić uwagę, również poprzez łączenie skrajności (ciszy i hałasu, szeptu i krzyku. Utwór nagraliśmy w całości w organiczny sposób. Sprawne ucho usłyszy pewnie zajawki Arcade Fire czy LCD Sounsystem – zapowiadają muzycy.

Album „Too Bravura” ma się ukazać własnym sumptem na początku 2021 roku.

Max Bravura to projekt założony przez Macieja Wachowiaka, wokalistę znanego z elektro-popowej formacji Slutocasters (kojarzonej m.in. z obecności na soundtracku filmu Hardkor Disko Krzysztofa Skoniecznego). W swojej twórczości, której rdzeń stanowi ekspansywne brzmienie gitar i syntezatorów, grupa łączy rock’n’rolla, crossoverowy eklektyzm oraz teksty śmiało prowadzące słuchacza na manowce ludzkiej natury. Zespół zadebiutował świetnie przyjętą EP-ką How Bravura, premierze której towarzyszyło kilkadziesiąt koncertów zagranych w całej Polsce. W 2017 byli jednym z objawień poznańskiego Spring Breaka. Ale to nie był jeszcze TEN moment. Po trzech latach twórczych eksploracji, re-definicji stylu i roszad w składzie, Wachowiak i spółka prezentują album „Too Bravura”. Osiem premierowych nagrań przenosi nas w świat brudnych gitar, syntezatorów, psychodelii i złotych czasów rodzimej alternatywy.

Zobacz też inne wydarzenia

26-28.06.2015, Białystok, Halfway Festival20.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, CLARK – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 20157-9.07.2015, Katowice, OFF Festival