LAIF » NEWS: NIGHT MEDIA LAB 3.0 – audiowizualne laboratorium nabiera tempa

NEWS: NIGHT MEDIA LAB 3.0 – audiowizualne laboratorium nabiera tempa

 
Wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych, organizator trzeciej już edycji NIGHT MEDIA LAB, zaskakuje fanów nowymi niespodziankami. Do atrakcji wydarzenia dołączyły przegląd filmów eksperymentalnych i warsztaty z generatywnych form audiowizualnych prowadzone przez polsko-węgierski duet Elektro Moon Vision.
 

NML 3.0_CeTA
 

Ideą NIGHT MEDIA LAB 3.0 jest zaprezentowanie artystów, którym nieobce jest dryfowanie po audiowizualnej rzeczywistości i eksperymentowanie w laboratorium nowych mediów. Podczas głównego dnia festiwalu wystąpią: Osmo Nadir – twórca futurystycznych instrumentów, Król i Derubare – senny bard młodego pokolenia w oprawie alchemika wizuali, An on Bast i vj Emiko – kobieca eksplozja zmysłowej energii, oraz Spectribe, twórca znanego miłośnikom tanecznej elektroniki cyklu SLAP. Do grona artystów wizualnych NML 3.0 dołączył Tomasz Gawroński z Tving Stage Design, kolektywu ekspertów z różnych dziedzin nauki i sztuki. Ideą grupy jest przełamywanie granic tradycyjnie pojmowanej komunikacji i tworzenie oryginalnych form integracji publiczności z artystami. Próbkę swojej twórczości zaprezentuje także Mira Gáberová, pochodząca ze Słowacji artystka sztuk wizualnych, rezydentka programu A-I-R Wro w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W projekcie zatytułowanym „Videotime” Mira zdekonstruuje język samego medium, jakim jest wideo.
 

Nieodłącznym elementem NIGHT MEDIA LAB jest edukacja. Organizatorzy kładą silny nacisk na pogłębianie wiedzy i doskonalenie umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii, mediów i sztuki. Tym razem eksperymentujący twórcy animacji i adepci Adobe After Effects będą mogli sprawdzić się podczas trzydniowych warsztatów „Generatywne formy audiowizualne”. Zajęcia poprowadzą Popesz Csaba Láng i Elwira Wojtunik – duet artystów multimedialnych znanych jako Elektro Moon Vision. Realizują oni projekty audiowizualne od 2004 r., łącząc twórcze kodowanie, design i sztukę światła. Regularnie uczestniczą w międzynarodowych wydarzeniach i wystawach sztuki nowych mediów na świecie, ich prace prezentowane były m.in. w Austrii, Niemczech i Japonii.
 

Nowością festiwalu jest pokaz krótkometrażowych filmów eksperymentalnych „Let’s see how the model works”. Prezentowane w tych obrazach wizje świata przybierają postać abstrakcyjną lub absurdalną. Balansują na granicy jawy i snu, realności i wirtualności. Proste zabiegi, ujęte w niedopowiedziany sposób zmieniają się w symbole uniwersalnych praw, które jednocześnie mogą być wskazówkami na drodze do rozwiązania zagadki istnienia.
 

Publiczność NIGHT MEDIA LAB 3.0 będzie mogła zanurzyć się w audiowizualnej rzeczywistości wręcz namacalnie. Służyć temu będzie specjalnie zaaranżowana przestrzeń studia. Zadba o to trójka młodych architektów (Martyna Cyran, Emilia Kaczor, Wojciech Cebula), których scenografia będzie swoistym przestrzennym scenariuszem, skłaniającym odbiorców do głębszej interakcji z otoczeniem.
 

• Koncerty NIGHT MEDIA LAB 3.0 odbędą się 24 czerwca 2016 r. w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego, w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu
 

• Pokaz filmów „Let’s see how the model works” odbędzie się 17 czerwca 2016 r. o godz. 18:00 w Sali Kinowej Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (wstęp bezpłatny)
 

• Warsztaty „Generatywne formy audiowizualne” odbędą się 8-10 czerwca. Szczegółowe informacje i formularz aplikacyjny znajdują się na stronie: http://filmstudioceta.pl/pl/warsztaty-2/
 

Bilety:
45 zł – przedsprzedaż http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1688479-night-media-lab.html
60 zł – w dniu koncertów
 
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/865580453587377/

Zobacz też inne wydarzenia

24.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS I LATAJĄCE PIĘŚCI18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg21.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JUNGLE