LAIF » NEWS: Nowe miejsca w Krakowie – klub Serce

NEWS: Nowe miejsca w Krakowie – klub Serce

Serce zaczęło bić na krakowskim Kazimierzu 6 października 2017 roku – wtedy to miało miejsce otwarcie klubu na którym zagrała Bitamina i zaprezentował swój Dj set Kuba Karaś. Twórcy tego miejsca chcieliby by było ono strefą luźnych spotkań – ludzi z muzyką, muzyki ze sztuką wizualną, artystów ze słuchaczami, czy znajomych ze znajomymi.

Tekst: Agata Ogórek

Serce to multigatunkowa przestrzeń uciekająca od jakichkolwiek kategoryzacji i podziałów z naciskiem na dobrą rozrywkę i klimat, do którego chce się wracać. Na przeszło 500 m2 łączy najlepsze dźwięki współczesnej popkultury ze świeżym spojrzeniem na scenę alternatywną. W ramach klubu działa cykle Wolne Serce, a od marca tego roku #Sercesztuki.

Pierwszy z nich pragnie odkrywać jeszcze nieodkryte i promować zespoły warte muzycznej uwagi, a o których dotąd nie wielu słyszało – mowa tu także o naszych rodzimych artystach. Drugi z kolei skupia się na artystach-niemuzykach: malarzach, grafikach, rysownikach czy performerach. W małej sali klubu znajdują się prace, które wpisują się w artystyczną oprawę Serca i dopełniają ich muzyczne doznania. Każda z wystaw trwa dwa tygodnie, a rozpoczyna ją wernisaż danego artysty.

Klub angażuje się także w pomoc czworonogom, organizując wraz ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt KTOZ zbiórkę wszelkich potrzebnych materiałów dla zwierząt, m.in. karmy, koce czy zabawki.

Po udanych koncertach Bitaminy, KAMP!, Pauliny Przybysz, Goorala czy zespołów Wolnego Serca, managerowie artystyczni nie zwolnili tempa i swoim klubowiczom postanowili
zapewnić jeszcze więcej muzycznych niespodzianek spod znaku alternatywy. W lutym klub odwiedzą m.in.
• Adi Nowak – obiecujący raper z Poznania
• Rosalie – artystka łącząca w sobie R’n’b oraz elektronikę
• Pham x Forxst x PØGØ x Viget – ekipa spod znaku połamanych bitów i dzikości jungle
• Balkanscream – siedmioosobowy folkowy zespół i Ludwik Zamenhof – czarodziej balkan beatu
• Perpetuum Mobile – kolektyw zrzeszający artystów audiowizualnych z Polski i Ukrainy.

Warto śledzić fanpage klubu, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o nowych pomysłach i inicjatywach Serca.

Zobacz też inne wydarzenia

22.05.2015, WARSZAWA, KLUB NOWA JEROZOLIMA, DEEPStrict – Format:B20.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, CLARK – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 201503.06.2015, GDAŃSK, KLUB B90, PRESIDENT BONGO (GUS GUS)