Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Nowy polski girlsband. Shyness! czyli Iwona Skwarek (Rebeka), Joanna Bielawska, Julia Pacyńska i Iga Krzysik

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Nowy polski girlsband. Shyness! czyli Iwona Skwarek (Rebeka), Joanna Bielawska, Julia Pacyńska i Iga Krzysik

Shyness! to cztery dziewczyny i jeden z niewielu girlsbandów w Polsce. W skład zespołu wchodzą: Asia Bielawska, Iwona Skwarek, Iga Krzysik i Julia Pacyńska, więc ostrzegamy – będzie dużo wokali. Ich drogi przecięły się w 2019 roku i od 8 marca możecie słuchać pierwszego singla “New Dawn” zapowiadający album, który ukaże się jesienią 2021. Producentką płyty jest Iwona Skwarek, znana z duetu Rebeka.

zdjęcie: materiały prasowe

Z jednej strony słowo girlsband brzmi groteskowo, a z drugiej wypełnia lukę i tęsknotę do lat 90-tych. W kobietach siła, ale nadal kobiety stanowią mniejszość w muzycznym świecie. NAWET MS WORD SŁOWO “PRODUCENTKA” POPRAWIA NA PRODUCENT.

“To, że jesteśmy zespołem samych dziewczyn, samo w sobie generuje nową jakość. Chodzi o dynamikę relacji w zespole. Większość z nas tworzyła głównie z facetami, więc zaskoczyło nas to poczucie swobody w pracy ze sobą nawzajem. Wykształciłyśmy nasze safe space, gdzie możemy muzycznie być totalnie sobą i nie bać się eksperymentować, niezależnie czy wyjdzie coś fajnego czy nie” – Joanna Bielawska.

Shyness! zaczęło się od niezobowiązującego spotkania w Poznaniu. W 2015 Iwona Skwarek zafascynowana projektem Asia i Koty zaprosiła do studia Joannę Bielawską. Cel – jedna wspólna piosenka – tak po prostu. Muzyczna chemia między nimi była totalna, a każde kolejne spotkanie owocowało nowym utworem. Pod koniec 2019 roku, Iwona i Joanna zaprosiły do zespołu gitarzystkę Igę Krzysik oraz młodą producentkę i wokalistkę Julię Pacyńską. W czerwcu 2020 roku girlsband Shyness! ukończył pracę nad debiutanckim albumem.

Shyness! tworzą: Iwona Skwarek – wokal, syntezatory, gitara, bity
Joanna Bielawska – wokal, pianino
Julia Pacyńska – wokal, syntezatory
Iga Krzysik – wokal, gitara elektryczna

Zobacz też inne wydarzenia

24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO 16-20.06.2015, Oświęcim, Life Oświęcim Festival