LAIF » NEWS: Pierwszy singiel z nowej płyty Marii Peszek

NEWS: Pierwszy singiel z nowej płyty Marii Peszek

 
Nowa płyta Marii Peszek zatytułowana „Karabin” ukaże się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. Artystka udostępniła właśnie pierwszy singiel z tego krążka, do utworu „Polska A B C i D” zrealizowane zostało lyric video.
 

 
„Karabin” to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy.
 
Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem. Płyta jest kolejnym projektem współtworzonym przez Marię z Michałem FOXEM Królem.

 

Maria Peszek KARABIN

Okładka płyty „Karabin”, fot. mat. prasowe


 
„Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa”mówi o nowym materiale artystka.
 
Krążek w przedsprzedaży zamówić można tutaj.

Zobacz też inne wydarzenia

09.04.2015, WARSZAWA, STODOŁA, CURLY HEADS22.03.2015, KRAKÓW, FABRYKA, JUNGLE08.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, HVOB