LAIF » NEWS: Nowy teledysk Rity Pax

NEWS: Nowy teledysk Rity Pax

 

Rita Pax podzieliła się kolejnym – trzecim klipem promującym nowe wydawnictwo „Old Transport Wonders”. Po singlowych „Dead Bleeding Pride” i „Indeed”, przyszedł czas na obrazek do utworu „Too Much”.

 

Rita Pax - Too Much 3

 

Teledysk powstał przy współpracy z marką Red Bull i dostępny jest na stronie:
redbull.pl/toomuch
 
Klip to podróż przez świat dziewczyny zagubionej w sennej rzeczywistości, która próbuje odnaleźć się w strumieniu surrealistycznych wydarzeń. Łączenie sytuacji nie podlega klasycznej przyczynowo-skutkowość a zastąpione jest ciągiem skojarzeniowym – opowiadają o klipie Arek Nowakowski i Paulina Płachecka, autorzy teledysku.
 
Rita Pax to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej, powstała z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, przefiltrowanych nowoczesną wrażliwością. Znajdziecie muzykę Rity Pax uplasowaną pod szyldem “alternatywny rock-soul”, gdzieś pomiędzy dźwiękami kojarzonymi
z The Black Keys, Alabama Shakes, Tame Impala czy Hiatus Kaiyote.
 
Warszawski zespół jest bezpieczną przystanią dla dobrze znanych, doświadczonych muzyków: Pauliny Przybysz, Katarzyny Piszek, braci Piotra i Pawła Zalewskich oraz Jerzego Markuszewskiego. Na co dzień zaangażowani w różne projekty, starzy przyjaciele postanowili stworzyć zespół bez kompromisów, w którym wszyscy czują się dobrze. Widać to doskonale na scenie – świetnej jakości koncerty Rity Pax są pełne wspólnej, dobrej energii członków zespołu.
 
W 2013 roku został wydany znakomicie przyjęty debiutancki album zespołu, zatytułowany
po prostu: „RiTa Pax”. Dwa lata później Rita Pax wraca z nową płytą, „Old Transport Wonders”. Muzycznie, drugi krążek jest bardziej dojrzały i kompletny od debiutu. Tymczasem w tekstach Pauliny Przybysz realne problemy przeplatają się z retro-futurystycznym science-fiction, a poważne sprawy potraktowane są z nutką ironii.
 
W najbliższym czasie zespół będzie promował swoje ostatnie wydawnictwo na poznańskim festiwalu ENEA Spring Break.

Zobacz też inne wydarzenia

19.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JULIA MARCELL I POLA RISE22.03.2015, KRAKÓW, FABRYKA, JUNGLE06.05.2015, WARSZAWA, KLUB MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, PORTICO – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 2015