LAIF » NEWS: Nowy teledysk Rity Pax

NEWS: Nowy teledysk Rity Pax

 

Rita Pax podzieliła się kolejnym – trzecim klipem promującym nowe wydawnictwo „Old Transport Wonders”. Po singlowych „Dead Bleeding Pride” i „Indeed”, przyszedł czas na obrazek do utworu „Too Much”.

 

Rita Pax - Too Much 3

 

Teledysk powstał przy współpracy z marką Red Bull i dostępny jest na stronie:
redbull.pl/toomuch
 
Klip to podróż przez świat dziewczyny zagubionej w sennej rzeczywistości, która próbuje odnaleźć się w strumieniu surrealistycznych wydarzeń. Łączenie sytuacji nie podlega klasycznej przyczynowo-skutkowość a zastąpione jest ciągiem skojarzeniowym – opowiadają o klipie Arek Nowakowski i Paulina Płachecka, autorzy teledysku.
 
Rita Pax to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej, powstała z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, przefiltrowanych nowoczesną wrażliwością. Znajdziecie muzykę Rity Pax uplasowaną pod szyldem “alternatywny rock-soul”, gdzieś pomiędzy dźwiękami kojarzonymi
z The Black Keys, Alabama Shakes, Tame Impala czy Hiatus Kaiyote.
 
Warszawski zespół jest bezpieczną przystanią dla dobrze znanych, doświadczonych muzyków: Pauliny Przybysz, Katarzyny Piszek, braci Piotra i Pawła Zalewskich oraz Jerzego Markuszewskiego. Na co dzień zaangażowani w różne projekty, starzy przyjaciele postanowili stworzyć zespół bez kompromisów, w którym wszyscy czują się dobrze. Widać to doskonale na scenie – świetnej jakości koncerty Rity Pax są pełne wspólnej, dobrej energii członków zespołu.
 
W 2013 roku został wydany znakomicie przyjęty debiutancki album zespołu, zatytułowany
po prostu: „RiTa Pax”. Dwa lata później Rita Pax wraca z nową płytą, „Old Transport Wonders”. Muzycznie, drugi krążek jest bardziej dojrzały i kompletny od debiutu. Tymczasem w tekstach Pauliny Przybysz realne problemy przeplatają się z retro-futurystycznym science-fiction, a poważne sprawy potraktowane są z nutką ironii.
 
W najbliższym czasie zespół będzie promował swoje ostatnie wydawnictwo na poznańskim festiwalu ENEA Spring Break.

Zobacz też inne wydarzenia

31.07.2015, Warszawa, Stacja Mercedes, Patrick The Pan21.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, Sóley20.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, CLARK – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 2015