LAIF » NEWS: Nowy teledysk Anohni „Drone Bomb Me”

NEWS: Nowy teledysk Anohni „Drone Bomb Me”

 

Anohni – znana z zespołu z Antony And The Johnsons, 6 maja wyda album „Hopelessness”, będący owocem współpracy z Oneohtrix Point Never i Hudson Mohawke.
 

Okładka płyty „Hopelessness”


 

Ta taneczna płyta, z uduchowionymi partiami wokalnymi i tekstami poruszającymi temat inwigilacji, wojny dronów i zagłady ekologicznej, przynosi rzadkie połączenie muzyki elektronicznej i upolitycznionych tekstów.
 

W grudniu, z okazji konferencji klimatycznej w Paryżu, Anohni opublikowała pierwszy singiel „4 Degrees”, który The Guardian opisał jako utwór, który zajmie swoje miejsce w panteonie wielkich protest songów.
 

Teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę albumu. „Drone Bomb Me” to piękny, ale brutalny utwór. Jak mówi sama Anohni: „to jest miłosna piosenka napisana z perspektywy młodej dziewczyny z Afganistanu, której rodzina została zgładzona przez bezzałogowy amerykański dron. Marzy o tym, by być unicestwiona.” Do utworu powstał mocny teledysk, wyreżyserowany przez Nabila, a pokazujący poruszający występ Naomi Campbell. Za stylizację w teledysku odpowiedzialny jest Riccardo Tisci z Givenchy.

 


 

Klip możecie zobaczyć tutaj:

https://itunes.apple.com/us/post/idsa.c9f49974-e62f-11e5-a769-f18b118b72da

 

Tracklista:

1. Drone Bomb Me
2. 4 Degrees
3. Watch Me
4. Execution
5. I Don’t Love You Anymore
6. Obama
7. Violent Man
8. Why Do You Separate Me From Earth?
9. Crisis
10. Hopelessness
11. Marrow

Zobacz też inne wydarzenia

08.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, HVOB10.04.2015, WARSZAWA, HYDROZAGADKA, THE DUMPLINGS31.07.2015, Warszawa, Stacja Mercedes, Patrick The Pan