LAIF » NEWS: Nowy teledysk Anohni „Drone Bomb Me”

NEWS: Nowy teledysk Anohni „Drone Bomb Me”

 

Anohni – znana z zespołu z Antony And The Johnsons, 6 maja wyda album „Hopelessness”, będący owocem współpracy z Oneohtrix Point Never i Hudson Mohawke.
 

Okładka płyty „Hopelessness”


 

Ta taneczna płyta, z uduchowionymi partiami wokalnymi i tekstami poruszającymi temat inwigilacji, wojny dronów i zagłady ekologicznej, przynosi rzadkie połączenie muzyki elektronicznej i upolitycznionych tekstów.
 

W grudniu, z okazji konferencji klimatycznej w Paryżu, Anohni opublikowała pierwszy singiel „4 Degrees”, który The Guardian opisał jako utwór, który zajmie swoje miejsce w panteonie wielkich protest songów.
 

Teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę albumu. „Drone Bomb Me” to piękny, ale brutalny utwór. Jak mówi sama Anohni: „to jest miłosna piosenka napisana z perspektywy młodej dziewczyny z Afganistanu, której rodzina została zgładzona przez bezzałogowy amerykański dron. Marzy o tym, by być unicestwiona.” Do utworu powstał mocny teledysk, wyreżyserowany przez Nabila, a pokazujący poruszający występ Naomi Campbell. Za stylizację w teledysku odpowiedzialny jest Riccardo Tisci z Givenchy.

 


 

Klip możecie zobaczyć tutaj:

https://itunes.apple.com/us/post/idsa.c9f49974-e62f-11e5-a769-f18b118b72da

 

Tracklista:

1. Drone Bomb Me
2. 4 Degrees
3. Watch Me
4. Execution
5. I Don’t Love You Anymore
6. Obama
7. Violent Man
8. Why Do You Separate Me From Earth?
9. Crisis
10. Hopelessness
11. Marrow

Zobacz też inne wydarzenia

8-12.07.2015, Lublin, Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival03.06.2015, GDAŃSK, KLUB B90, PRESIDENT BONGO (GUS GUS)7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival