LAIF » NEWS: Ofelia w swoim nowym teledysku wspiera środowisko LGBT+

NEWS: Ofelia w swoim nowym teledysku wspiera środowisko LGBT+

Ofelia w swoim najnowszym klipie, którego jest pomysłodawczynią i reżyserką, przedstawia historie ludzkiej miłości. Miłości każdej. Miłości do człowieka.

Klip do piosenki „To do Pana” angażuje emocjonalnie odbiorcę od pierwszych momentów, zapraszając do historii ludzi, którzy na co dzień stoją w cieniu wykluczenia i niezrozumienia. Obraz przedstawia nam trzy pary – Magdę Jagnicką z Kornelem Tomasiak, Radka Pestkę z Romanem Gelo oraz Anie Dębicką z Oliwią Lis. Zapraszają nas do swojego świata, dzieląc się codziennością i własną intymną sferą życia.

To co zwraca uwagę, to fakt, że tylko para heteroseksualna występuje w przestrzeni publicznej, pokazując się razem. Pary homoseksualna w klipie nie są otoczone ludźmi, co tylko uwydatnia ich samotność, brak akceptacji i zrozumienia. Artystka podkreśla, że chce żyć w kraju gdzie każdy może kochać i żyć bez strachu, stąd przesłanie teledysku: „pozwól kochać”.

Ofelia o tym co sprawiło, że poruszyła właśnie ten temat:

„Obserwuję to co dzieje się na świecie, jak i w naszym kraju. Rodzi się we mnie ogromna niezgoda, na podział jaka miłość jest właściwa, a jaka nie. Chcę być spokojna o moich bliskich, widzieć uczucie bez podziału i strachu. Poszanowanie podstawowych praw człowieka, to coś o co każdy z nas powinien usilnie zabiegać.”

O roli reżyserki:

„Klip miał przede wszystkim pokazać prawdę, więc kiedy obserwujesz czyjąś miłość jedyne co ciśnie się na usta to uśmiech. Taki był nasz plan filmowy, pełen uśmiechu, poszanowania i cieszę się, że poznałam tyle wspaniałych osób. Udało nam się stworzyć ciepłą, bezpieczną atmosferę – co dobija się w finalnym efekcie”

Artystka w najbliższym czasie, w ramach nieodbytej przez pandemie, trasy koncertowej „Księgi Ofeliowe” nagra specjalny koncert dla posiadaczy biletów na koncerty. Bilety wciąż można kupować, w specjalnej puli, do końca tego tygodnia, oprócz samej płyty z nagranym koncertem dołączone zostaną również gadżety związane z Ofelią.

Link do biletów: https://goout.net/pl/bilety/ofelia/ovug/

Zobacz też inne wydarzenia

20.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, CLARK – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 201512.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa25.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MOUSE ON MARS + ZAMILSKA