Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: OFF Club 2020, nowa formuła cyklu koncertowego

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: OFF Club 2020, nowa formuła cyklu koncertowego

Nowa formuła cyklu koncertowego OFF Club na nowe czasy – dla ściśle ograniczonej liczby widzów i online. Artur Rojek, Coals, Trupa Trupa, Zamilska, Piernikowski oraz Piotr „Pianohooligan” Orzechowski i Kuba Więcek zagrają pod czterema szczególnymi katowickimi adresami – w Domu Kilara, Kościele Ewangelicko-Augsburskim, Liceum im. A. Mickiewicza i Walcowni Cynku.

OFF Club, Zamilska, fot. Radek Kaźmierczak

Festiwale często odbywają się w miastach, nasz również, ale wymagają zwykle od fanów znalezienia się w jednym określonym miejscu i czasie. Nowa formuła OFF Clubu zakłada odwrócenie tej zasady – muzyka podróżuje przez miasto, pojawia się w nowych kontekstach, zagląda w kąty, w których mieszka historia. Przestrzeń Katowic i jej atrybuty dopowiadają do dźwięków swoją własną opowieść. Czy będzie to postindustrialna Walcownia Cynku z 1903 roku, czy Dom Kilara pod którego sklepieniami wciąż błądzą echa nut z partytur Mistrza, czy ujmujący powagą Kościół Ewangelicko-Augsburski czy wreszcie III Liceum im. Adama Mickiewicza, szkoła z duszą – wszystkie te miejsca akompaniować będą zaproszonym przez nas artystom. Nigdzie indziej ich muzyka nie zabrzmi tak samo.

Program OFF Club 2020 przedstawia się następująco:

Kościół Ewangelicko-Augsburski
Zamilska
Coals
Śląski duet futurystyczno-duchologiczny, który przez labirynty indie-popu chadza własnymi ścieżkami i basowa królowa, przy której bezlitosnej chłoście tańczy się nie tylko nogami, ale i mózgiem.

Walcownia Cynku – Muzeum Hutnictwa Cynku
Trupa Trupa
Piernikowski
Ponury, psychodeliczny rock z Trójmiasta, ale zarazem z wielkiego świata oraz białas znany z Synów, dźwigający na barkach swoje getto rapu osobnego, szorstkiego, abstrakcyjnego.

Dom Wojciecha Kilara
Piotr Orzechowski i Kuba Więcek
Jazzmani niepokorni – poszukujący wirtuoz fortepianu i saksofonista z charakterem – grają razem swoją wariację na temat muzyki z „Drakuli” Coppoli, autorstwa Wojciecha Kilara.

III Liceum im. A. Mickiewicza
Artur Rojek
Ostatnio kundel, czasem beksa, niezmiennie jeden z najważniejszych głosów polskiej alternatywy. Niegdyś związany z zespołami Myslovitz i Lenny Valentino. Teraz sam. Twórca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.

Mecenasami projektu są Cisowianka Perlage, Miasto Katowice, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca. Trzy pierwsze koncerty zrealizowane w ramach OFF Club będziecie mogli zobaczyć w grudniu na kanale OFF Festival Katowice na Facebooku:

1 grudnia
Zamilska
Kościół Ewangelicko-Augsburski

8 grudnia
Coals
Kościół Ewangelicko-Augsburski

15 grudnia
Trupa Trupa
Walcownia Cynku – Muzeum Hutnictwa Cynku

Emisje kolejnych koncertów zaplanowano na styczeń 2021.

Zobacz też inne wydarzenia

7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival 13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL 4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin