LAIF » NEWS: „Pałace” – Nowy singiel i teledysk elektro-popowego duetu Divines

unnamed

unnamed

NEWS: „Pałace” – Nowy singiel i teledysk elektro-popowego duetu Divines

 
Właśnie ukazał się najnowszy singiel warszawskiego, elektro-popowego duetu Divines – „Pałace”. Zespół, znany wcześniej z anglojęzycznych kompozycji, tym razem postanowił zaskoczyć słuchaczy piosenką w języku polskim.

 
 

c

Divines, fot. mat. prasowe


 

Warstwę wizualna utworu to lyric video  -formuła coraz popularniejsza na zachodzie, a dopiero raczkująca na naszym polskim podwórku. „Pałace” muzycznie mocno nawiązują do stylistyki polskiej muzyki popularnej lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, budząc skojarzenie z twórczością wykonawców takich jak Maanam czy Halina Frąckowiak. Wedle zapewnień duetu, takie wpływy dominować mają na długogrającym debiucie Divines, który ukaże się w drugiej połowie tego roku. Zespół działa na polskiej scenie blisko trzy lata i do tej pory wydał trzy krótkie wydawnictwa oscylujące wokół szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Ma za sobą występy przed artystami takimi jak Le1f oraz Crystal Fighters.
 
 

Zobacz też inne wydarzenia

16-20.06.2015, Oświęcim, Life Oświęcim Festival10.06.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ, SLOW MAGIC27.05.2015, WARSZAWA, KLUB DZIK, EXTRA