LAIF » NEWS: Paul Kalkbrenner prezentuje utwór „Feed Your Head” z nadchodzącej płyty „7”

NEWS: Paul Kalkbrenner prezentuje utwór „Feed Your Head” z nadchodzącej płyty „7”

Paul Kalkbrenner ujawnia singiel „Feed Your Head”, w którym wykorzystał sampel z utworu “White Rabbit” amerykańskiej grupy acid rockowej – Jefferson Airplane. Utwór jest kwintesencją brzmienia charakterystycznego dla Kalkbrennera; soczyste, melodyjne, mocne techno, wzbogacone o niesamowity, kultowy wokal Grace Slik z Jefferson Airplane.

 

Paul_Kalkbrenner_S03_107-76816680

 

Utworowi towarzyszy premiera wideo, który spina filmową trylogię „FLORIAN” wyprodukowaną przez agencję Droga5.

 


 
Jest to historia młodego chłopaka, który spontanicznie dzieli się uwielbianą przez siebie muzyką z przypadkowo spotykanymi ludźmi, pomimo tego, że w efekcie spotyka go ostracyzm i odrzucenie. Jest to alegoria odzwierciedlająca specyficzną pozycję i rolę outsidera, którą pełni muzyka elektroniczna w Stanach Zjednoczonych. Mimo, iż jej początki wywodzą się z Chicago i Detroit, styl ten do dzisiejszego dnia nie przebił się w Ameryce do tzw. Mainstreamu i paradoksalnie postrzegany jest jako ‚obcy’. Finałowa część daje widzowi nadzieję. Florian daje triumfalny występ na pokazie talentów, podczas którego jego prześladowcy z poprzednich części przyłączają się do tańca ostatecznie doceniając muzykę techno. Jednak nie wszystko jest takie, jak się wydaje.
 

„Feed Your Head” to trzeci, po „Cloud Rider” oraz „Mother Trucker” utwór, który zapowiada nową płytę studyjną Kalkbrennera – „7”. Jej premiera na CD i winylu zaplanowana jest na 7 sierpnia br.

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

21.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JUNGLE06.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MØ09.05.2015, KRAKÓW, TEATR ŁAŹNIA NOWA, NILS FRAHM – BEFORE TAURON NOWA MUZYKA 2015