LAIF » NEWS: POWSTANIE FILM DOKUMENTALNY O GIL SCOTT-HERONIE

NEWS: POWSTANIE FILM DOKUMENTALNY O GIL SCOTT-HERONIE

 

Gil Scott-Heron był poetą, ojcem chrzestnym rapu, należał do organizacji Czarne Pantery. W swoich tekstach poruszał kwestie nierówności społecznych, rasizmu, wojny w Wietnamie. Jego ostatnim nagraniem był przejmujący album „I’m New Here”, w którym opowiada o swoim dzieciństwie („On Coming From A Broken Home”) i uzależnieniu od narkotyków. („Me And The Devil”). Przed śmiecią artysty w 2011 roku płyta została zmiksowana przez Jamiego xx i wydana pod nazwą „We’re New Here”.

Podczas ubiegłorocznego Record Store Day wytwórnia XL Records wydała „Nothing New”, serię piosenek Gil Scott-Herona nagranych z producentem muzycznym Richardem Russellem.
Od 1 kwietnia z okazji 66 urodzin artysty kawałki można pobrać z iTunes. Dodatkowo już niedługo powstanie dokument o Gil Scott-Heronie – „Who Is Gil Scott-Heron?”. Jego realizacją zajmie się duet brytyjskich reżyserów: Iain Forsyth i Jane Pollard, twórców filmu o Nicku Cave’ie ” 20 000 dni na Ziemi”.

10-minutową zapowiedź dokumentu możecie zobaczyć TUTAJ

 

 

GilScot-Heron_Press.3

Gil Scott-Heron, zdjęcie: Mischa Richter

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL27.06.2015, Warszawa, Cafe Kulturalna, Crocodiles