Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: People Club – Wasz nowy ulubiony zespół

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: People Club – Wasz nowy ulubiony zespół

People Club to pięć niezwykłych osobowości, które połączyła miłość do muzyki alternatywnej i soulu. Mieszkają w Berlinie, ale nikt z zespołu nie jest Niemcem: do klubu należy dwójka Australijczyków, Nowozelandczyk, Anglik i Amerykanka. Brzmi jak początek modnego serialu? People Club to jednak nie zespół z castingu, a jedna z najgorętszych nowych kapel kontynentu. Właśnie opublikowali świetny singiel „Francine”.

zdjęcie: mat. prasowe

„Francine” to tragiczna historia narkotykowego romansu. W warstwie lirycznej kawałek świetnie wpisuje się w rock’n rollową mitologię, brzmi zaś niczym soulowo-rockowy klasyk: podlane retro-klawiszami leniwe zwrotki, hipnotyczny wokal i epicki, dramatyczny refren, który „coś nam przypomina”. Wydaje się, jakbyśmy tę piosenkę od miesięcy znali z radiowych fal – szukamy skojarzeń, sprawdzamy Shazam, na końcu języka mamy już wszystkie „cool” nazwy …i w końcu utwór zostaje z nami na długo, ze swoją osobną historią. Czy to nie cecha wszystkich najlepszych hitów?

People Club twierdzą, że grają soul: „muzykę emocji, która jest wyrazem walki uciśnionych”. Kochają Maca De Marco i Marvina Gaye’a, Johna Lennona i Gila Scotta-Herona. Wzorem tego ostatniego, chcą pisać piosenki, które nie tylko wpadają w ucho, ale niosą też rebeliancki przekaz.

Ich poprzedni singiel „Lay Down Your Weapons” powstał w 2017 roku jako reakcja na brutalność policji i w kontekście ruchu Black Lives Matter wciąż brzmi niezwykle aktualnie.

Buntownicza natura muzyków znajduje wyraz w dźwiękach, w których zgodnie współistnieją tradycja i współczesność. Oprócz wspomnianych wcześniej inspiracji, w muzyce People Club słychać też pokrewieństwa z artystami łączącymi indie-pop z muzyką taneczną (choćby Phoenix czy Little Dragon), ale również skłonność do epickich gestów twórców soulu i R&B: od legend Motown po takie współczesne gwiazdy jak Frank Ocean czy SZA.

zdjęcie: mat. prasowe

Berlińscy ekspaci poznali się on-line, gdy gitarzysta Saxon Gable zamieścił ogłoszenie, że poszukuje outsiderów-indywidualistów do nowego zespołu. Przez pierwszy rok nagrali ponad 40 kompozycji, a dwie z nich trafiły na ich pierwszą „12”- tkę: „Lonesome / Better ”. Obie znalazły się na playliście BBC 1, zaś „Lonseome” stała się jedną z ulubionych piosenek Jacka Saundersa i słuchaczy jego cyklu „Next Wave”.

Po świetnych, wyprzedanych koncertach w Londynie i Berlinie, zespół zaczął przyciągać uwagę branży.
Efektem był kontrakt ze znakomitym managementem ie:music i legendarną londyńską agencją koncertową ATC-Live ( opiekę nad nim sprawuje Sarah Besnard stojącą za sukcesami Fontaines DC). Zespół szykował się, by w 2020 roku zaprezentować się szerszej publiczności, jednak potwierdzone występy na The Great Escape, Electric Picnic i innych festiwalach zostały odwołane przez COVID-19. Nie zniechęcając się, grupa wykorzystała lockdown i brak koncertów, by skupić się na pisaniu kolejnego materiału, czego owocem jest świetna EPka „Take Me Home”

Skład: Saxon Gable – guitar / Ray Sonder – bass / Pete Costello – keyboards /
Drew Deal – drums /Sarah Martin – vocal

Zobacz też inne wydarzenia

20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka 24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 21.05.2015, WARSZAWA, KLUB PARDON, TO TU, Idris Ackamoor & The Pyramids