Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Premiera soundtracku stworzonego przez A_GIM’a

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Premiera soundtracku stworzonego przez A_GIM’a

A_GIM wraca z nowym materiałem. Tym razem założyciel formacji Öszibarack i Nervy, a ostatnio jedna z kluczowych postaci polskiej sceny techno, nagrał soundtrack do gry „This is the Zodiack Speaking”. Oba wydawnictwa mają swoją premierę równolegle 15 października. Za wydanie soundtracku w wersji cyfrowej i na winylu odpowiada [PIAS] Eastern And Europe.

Zdjęcia: materiały prasowe

„This is the Zodiac Speaking” to oparty na faktach thriller psychologiczny, w którym gracz wciela się w rolę dziennikarza Roberta Hartnella. Bohater wchodzi w konfrontację z enigmatycznym, seryjnym mordercą, czyli tytułowym Zodiakiem. Współscenarzystą gry jest popularny pisarz i laureat Paszportu Polityki, Łukasz Orbitowski. Za reżyserię odpowiada Krzysztof Grudziński, a produkcją zajęła się firma Punch Punk.

Choć wizualna strona gry nawiązuje do stylistyki filmów z lat 60-tych i 70-tych, punktem odniesienia do jej soundtracku jest muzyka z lat osiemdziesiątych i filmy klasy B. Główną inspiracją dla A_GIM-a była twórczość Johna Carpentera, a zwłaszcza ścieżka do filmu „Escape From New York”. Brzmienie ścieżki dźwiękowej „This is the Zodiac Speaking” wzbogacają także etniczne elementy, które nawiązują do albańskich korzeni Agima.

Agim Dżeljilji to producent i dj, stojący za powstaniem taki projektów jak Őszibarack i Nervy, z którymi występował na wielu polskich i zagranicznych festiwalach (na czele z Eurosonic i Europavox). Od kilka lat w solowym projekcie eksploruje brzmienia techno, stając się ważną częścią krajowej sceny. Razem z Deasem tworzy duet Blooma. W 2017 światło dzienne ujrzała debiutancka solowa EP’ka A_GIM’a „Votulia”. Kolejne lata to intensywny czas, w którym artysta występował w klubach i festiwalach w całym kraju. W międzyczasie, nakładem hiszpańskiego labelu Suara, ukazała się EP’ka Bloomy „Dos”. Agim solowo zadebiutował w wytwórni Noir Music. Utwór Yumatik to kolejny dowód na to, że artysta wciąż bardzo dobrze czuje się w pulsującym, rytmicznym techno, które niekiedy skręca w stronę brudnego industrialu. Eklektyczny, rozbudowany numer uzupełnił remix autorstwa Yana Cooka – jednego z najzdolniejszych artystów na ukraińskiej scenie elektronicznej. Oprócz wzmożonej aktywności na scenie techno, AGIM dwukrotnie wchodził w skład Męskie Granie Orkiestry, a nagrany wspólnie z Brodką cover piosenki „Wszystko Czego Dziś Chcę” odtworzono do tej pory ponad 27 milionów razy.

Zobacz też inne wydarzenia

22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu 20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka 4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin