LAIF » NEWS: Premiera soundtracku stworzonego przez A_GIM’a

NEWS: Premiera soundtracku stworzonego przez A_GIM’a

A_GIM wraca z nowym materiałem. Tym razem założyciel formacji Öszibarack i Nervy, a ostatnio jedna z kluczowych postaci polskiej sceny techno, nagrał soundtrack do gry „This is the Zodiack Speaking”. Oba wydawnictwa mają swoją premierę równolegle 15 października. Za wydanie soundtracku w wersji cyfrowej i na winylu odpowiada [PIAS] Eastern And Europe.

Zdjęcia: materiały prasowe

„This is the Zodiac Speaking” to oparty na faktach thriller psychologiczny, w którym gracz wciela się w rolę dziennikarza Roberta Hartnella. Bohater wchodzi w konfrontację z enigmatycznym, seryjnym mordercą, czyli tytułowym Zodiakiem. Współscenarzystą gry jest popularny pisarz i laureat Paszportu Polityki, Łukasz Orbitowski. Za reżyserię odpowiada Krzysztof Grudziński, a produkcją zajęła się firma Punch Punk.

Choć wizualna strona gry nawiązuje do stylistyki filmów z lat 60-tych i 70-tych, punktem odniesienia do jej soundtracku jest muzyka z lat osiemdziesiątych i filmy klasy B. Główną inspiracją dla A_GIM-a była twórczość Johna Carpentera, a zwłaszcza ścieżka do filmu „Escape From New York”. Brzmienie ścieżki dźwiękowej „This is the Zodiac Speaking” wzbogacają także etniczne elementy, które nawiązują do albańskich korzeni Agima.

Agim Dżeljilji to producent i dj, stojący za powstaniem taki projektów jak Őszibarack i Nervy, z którymi występował na wielu polskich i zagranicznych festiwalach (na czele z Eurosonic i Europavox). Od kilka lat w solowym projekcie eksploruje brzmienia techno, stając się ważną częścią krajowej sceny. Razem z Deasem tworzy duet Blooma. W 2017 światło dzienne ujrzała debiutancka solowa EP’ka A_GIM’a „Votulia”. Kolejne lata to intensywny czas, w którym artysta występował w klubach i festiwalach w całym kraju. W międzyczasie, nakładem hiszpańskiego labelu Suara, ukazała się EP’ka Bloomy „Dos”. Agim solowo zadebiutował w wytwórni Noir Music. Utwór Yumatik to kolejny dowód na to, że artysta wciąż bardzo dobrze czuje się w pulsującym, rytmicznym techno, które niekiedy skręca w stronę brudnego industrialu. Eklektyczny, rozbudowany numer uzupełnił remix autorstwa Yana Cooka – jednego z najzdolniejszych artystów na ukraińskiej scenie elektronicznej. Oprócz wzmożonej aktywności na scenie techno, AGIM dwukrotnie wchodził w skład Męskie Granie Orkiestry, a nagrany wspólnie z Brodką cover piosenki „Wszystko Czego Dziś Chcę” odtworzono do tej pory ponad 27 milionów razy.

Zobacz też inne wydarzenia

13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL10.06.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ, SLOW MAGIC22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu