LAIF » NEWS: Przetwórnia Meblowa Białystok na Up To Date Festival

NEWS: Przetwórnia Meblowa Białystok na Up To Date Festival

Nieodłącznym elementem scen i przestrzeni Up To Date Festival oraz Ambient Parku są instalacje artystyczne autorstwa Karoliny Maksimowicz i prowadzonej przez nią Przetwórni Meblowej Białystok. To one sprawiają, że festiwal nieprzerwanie od 2011 roku nie jest monotematycznym świętem fanów elektroniki, ale wydarzeniem łączącym ze sobą na co dzień niekiedy odległe dziedziny muzyki i wyszukanego artystycznego designu. 

 

Zrzut ekranu 2015-07-09 o 15.25.12

Zrzut ekranu 2015-07-09 o 15.25.23

 

Przetwórnia Meblowa Białystok współpracuje z Up To Date Festival poprzez aranżację przestrzeni festiwalowej, tworzenie identyfikacji wizualnej, współtworzenie filmów promocyjnych oraz kreowanie scenografii – niekiedy z bardzo zaskakujących materiałów.

 

Zrzut ekranu 2015-07-09 o 15.25.30

Zrzut ekranu 2015-07-09 o 15.25.37

 

Spójna całościowa identyfikacja graficzna Festiwalu to nie jedyny efekt kilkuletniej działalności PMB. Prace Karoliny Maksimowicz były do tej pory doceniane zarówno przez lokalnych jak i ogólnopolskich obserwatorów, a restaurowane przez nią meble i elementy wyposażenia domu cieszą się nie małym zainteresowaniem klientów jak i serwisów wnętrzarskich.

 

Zrzut ekranu 2015-07-09 o 15.25.45

Zrzut ekranu 2015-07-09 o 15.29.45

 

Karolina Maksimowicz założycielka Przetwórni Meblowej Białystok za tworzywo do swoich prac postanowiła upodobać sobie coś, co duża grupa ludzi uznałaby raczej za śmieci, niż rzeczy, które mogłyby posłużyć do aranżacji ciepłych i nowocześnie urządzonych wnętrz. Stare walizki, wytarte krzesła, zużyte kawowe stoliki z lat 50-tych i 60-tych czy odpady z produkcji modnych już toreb z filcu przemysłowego. To właśnie je poddaje swoim działaniom nie tylko wydobywając z nich ukryte pod płaszczem czasu piękno, lecz niekiedy nadaje im zupełnie nowe oblicze ukazując nowe praktyczne zastosowanie. Tak było z jednym z pierwszych projektów jaki został dostrzeżony przez obserwatorów. Stare, wygrzebane gdzieś na strychu w podbiałostockiej wsi walizki postanowiła przerobić na wygodne pufy! One też stały się znakiem rozpoznawczym Przetwórni. Najpierw wykonywane głównie dla znajomych, później wręcz hurtowo zamawiane zarówno przez prywatnych właścicieli jak i instytucje kultury.

 

Up To Date  Festival to niezwykły festiwal muzyczny, platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. W ciągu pięciu ostatnich lat z niedużej lokalnej imprezy Festiwal stał się unikatowym wydarzeniem muzycznym i dzięki pasji tworzenia jakiej nieustannie oddają się jego organizatorzy swym charakterem przyciąga najciekawszych twórców gatunku z całego świata. Festiwal odbędzie się 4-5 września w Białymstoku. Artyści, którzy wystąpią w tym roku to m.in. Jacek Sienkiewicz live, Visonia live, Ulwhednar live, Reckonwrong, SYNY, PRO8L3M, Sam Binga & Redders, Nightwave i wielu innych.

Zobacz też inne wydarzenia

13.08.2015, Sopot, Zatoka Sztuki Beach Club, GusGus15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL19.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JULIA MARCELL I POLA RISE