Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Radio Inżynierska – pierwsze słuchowisko rapowe w polskim internecie

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Radio Inżynierska – pierwsze słuchowisko rapowe w polskim internecie

A Wy co robicie, żeby zagłuszyć samotność? Zamknięci przez ostatnie tygodnie w swoich mieszkaniach wszyscy poszukujemy kontaktu z innymi ludźmi. Przez dłuższy czas nawet wyjście do parku groziło mandatem, a dzisiaj po ulicach chodzimy zamaskowani prawie jak bohaterowie serialu Dom z papieru. Dzwonimy do siebie, by nawzajem okazywać sobie wsparcie, piszemy długie posty w mediach społecznościowych i dyskutujemy w nich nie tylko o naszych doświadczeniach izolacji. Dzięki temu udaje się nam poczuć choćby tę namiastkę obecności drugiego człowieka. A gdyby w Waszej kamienicy grupa przyjaciół stworzyła radio, do którego moglibyście zadzwonić i… porapować?

To punkt wyjścia dla nowatorskiego projektu Radia Inżynierska, który łączy w sobie formę kilkuodcinkowego słuchowiska radiowego z rapową płytą. W każdej z odsłon troje prowadzących radio łączy się z mieszkańcami kamienicy przy ulicy Inżynierskiej na warszawskiej Pradze, którzy opisują swoje doświadczenia w trakcie kwarantanny. Głosów udzielą polscy aktorzy (i nie tylko!) teatralni i filmowi młodszego oraz średniego pokolenia. Głównymi bohaterami są OBI_1 (Nikodem Rozbicki), CHYŻY (Piotr Witkowski), DORSZU (Dorota Androsz). W pierwszym odcinku pojawili się ponadto: Andrzej Chyra, Ewa Skibińska, Tomasz Cymerman, Aleksandra Matlingiewicz oraz Bartosz Gelner. Dla większości zaproszonych gości jest to pierwsza próba zmierzenia się z rapową formą wyrazu. Szczególnie wartym podkreślenia jest, że pilotowy odcinek został w całości zrealizowany w warunkach pełnej kwarantanny. Żaden z aktorów i realizatorów nie miał okazji spotkać się ze sobą na żywo. Telefony i komputery wariowały z przegrzania!

Dołącz do wydarzenia, dzisiaj o 17:00

Zobacz też inne wydarzenia

7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem 24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL