LAIF » NEWS: Raper Aminé po raz pierwszy w Polsce

NEWS: Raper Aminé po raz pierwszy w Polsce

Aminé to jeden z tych artystów, którzy nie idą utartymi ścieżkami, tylko tworzą swój własny, unikalny świat. Przykładem jest jego wydany w 2017 roku debiutancki album Good For You, z którego pochodzą hity Caroline, REDMERCEDES i Wedding Crashers.
Album od razu wywarł ogromny wpływ na środowisko hiphopowe. Magazyn XXL zakwalifikowałgodo swojej „Freshmen Class”, a Aminé zaczęły zachwycać się media od New York Timesa, po Pitchforka.

Wszystko, co robi pochodzący z Oregonu Aminé przewyższa oczekiwania. Na twórczość artysty miały wpływ zarówno etiopskie korzenie jego rodziców, jak również artyści tacy, jak Kanye West, czy Andre 3000, choć jako źródło najważniejszych inspiracji wymienia Quentina Tarantino i Wesa Andresona. Sam Aminé wspomina, że jest fanem wszystkich gatunków muzycznych. Od zasłyszanej w dzieciństwie muzyki afrykańskiej i Boba Marleya, po słuchanych w młodości Eryki Badu i Johna Mayera. Różnorodność tę bez trudu można odnaleźć w jego muzyce.

Single pochodzące z debiutanckiej płyty, takie jak Caroline, czy REDMERCEDES dotarły na najwyższe miejsca list przebojów i zyskały setki milionów odsłuchów na platformach streamingowych. Aminé znany jest z fantastycznych występów na żywo, o czym już w lutym przekonać się będzie mogła polska publika.

Data: 05.02.2019
Miejsce: Proxima, Warszawa
Bilety i więcej informacji: https://www.fource.pl/events/amine-us/
Bilety dostępne także na goout.pl, eventim.pl, biletomat.pl, ticketmaster.pl i w Empikach.

 

Zobacz też inne wydarzenia

10.06.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ, SLOW MAGIC03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO21.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JUNGLE