LAIF » NEWS: Record Store Day 2016

NEWS: Record Store Day 2016

 
Record Store Day to święto fanów i wydawców płyt winylowych obchodzone na całym świecie już od kilku lat. Polska dołączyła do tego grona pięć lat temu.

 

rsdw16_cover

 

Idea świętowania narodziła się w 2007 roku z inicjatywy grupy entuzjastów płyt winylowych i z założenia miała być hołdem dla tego nośnika muzyki. Od swojej pierwszej edycji, która odbyła się w 2008 roku w San Francisco, święto to odbywa się corocznie w trzecią sobotę kwietnia. Inicjatywa ta zrzesza już setki niezależnych sklepów płytowych na całym świecie.
 
Record Store Day łączy artystów, dystrybutorów, wydawców i fanów muzyki bez względu na reprezentowane gatunki muzyczne. Świętu temu towarzyszą zazwyczaj imprezy okolicznościowe oraz powiększająca się z roku na rok oferta wydawnictw przeznaczonych dla rosnącej grupy fanów tradycyjnych nośników muzyki.
 
W akcję tę co bardzo ważne angażuje się coraz więcej niezależnych sklepów muzycznych na całym świecie – listę polskich sklepów, które wezmą udział w tegorocznej edycji Record Store Day znajdziecie TUTAJ.
 
Do tegorocznej edycji RSD dołącza w tym roku warszawski Klub Miłość , w którym odbędzie się spotkanie miłośników płyt winylowych połączone z giełdą płytową. W sobotę 16 kwietnia w samo południe przy ulicy Kredytowej 9 w Warszawie rozpocznie się event, podczas którego fani wydawnictw winylowych będą mogli kupić płyty i uzupełnić swoje kolekcje czarnych (i nie tylko) krążków. Impreza trwać będzie do godziny 18.00.
 
Sony Music dostrzegając rosnące zainteresowanie płytami winylowymi wciąż powiększa ofertę swoich wydawnictw dostępnych na tym nośniku. Do albumów artystów zagranicznych dostępnych na płytach winylowych dołączają również wydawnictwa artystów krajowych. Na czarnych krążkach dostępne są m.in. albumy: Varius Manx, O.N.A, Kayah Urszuli, Krzysztofa Krawczyka czy zespołu Coma. Wśród wydawnictw artystów zagranicznych znalazły się płyty winylowe m.in.: AC/DC, Milesa Davisa, Boba Dylana, Elvisa Presleya czy grupy Scorpions.
 

Zobacz też inne wydarzenia

25.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MOUSE ON MARS + ZAMILSKA22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves28.03.2015, WARSZAWA, PALLADIUM, FISZ EMADE TWORZYWO MAMUT