LAIF » NEWS: Rodriguez na dwóch koncertach w Polsce

NEWS: Rodriguez na dwóch koncertach w Polsce

 

Muzyk, doskonale znany polskiej publiczności zarówno z filmu „Searching for Sugar Man”, jak i z rewelacyjnych koncertów, jakie dał w naszym kraju dwa lata temu, wystąpi w lipcu w Katowicach i Sopocie. 14 lipca Sixto Rodriguez pojawi się w NOSPR (Katowice), a 16 lipca w Operze Leśnej (Sopot).
 

Photo Credits Courtesy of Rodriguez 24

Sixto Rodrigueza, fot. mat. prasowe


 

Rodriguez to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Swoje pierwsze koncerty zagrał w latach 60. ubiegłego wieku w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez zarejestrował dwa studyjne albumy – „Cold Fact” (1969) i „Coming from Reality” (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez zasłużonego bez echa, a muzyk postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.
 

Historia Sixto Rodrigueza została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym „Searching for Sugar Man”, dzięki któremu Rodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie. Niezwykła historia muzyka inspiruje i zachwyca, a popularność, jaką zdobył po latach z pewnością jest w pełni zasłużona.
 

Album Sixto Rodrigueza „Searching for Sugar Man” uzyskał w Polsce status Platynowej Płyty stając się jednym z najpopularniejszych wydawnictw muzycznych w naszym kraju.

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

25.04.2014, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, KRÓL16.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MARY KOMASA10.06.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ, SLOW MAGIC