LAIF » NEWS: Saschienne i Sascha Funke gwiazdami kolejnej Niedzieli Bez Limitu w Plażowej

NEWS: Saschienne i Sascha Funke gwiazdami kolejnej Niedzieli Bez Limitu w Plażowej

Saschienne i Sascha Funke zagrają w Polsce już 21 czerwca, podczas kolejnej części dziennego cyklu warszawskiej Plażowej i Virgin Mobile – Niedziele Bez Limitu.

 

irO44It5fbtH-original

fot. mat. prasowe

 

Niesamowity, berliński duet to już druga odsłona najbardziej plażowych, letnich i muzycznych niedziel w mieście.

SASCHIENNE to jeden z najciekawszych projektów w muzyce elektronicznej ostatnich lat. Tworzą go Sascha Funke, czyli symbol berlińskiego, klubowego brzmienia oraz francuska pianistka i wokalistka – Julien Dessange – specjalizująca się w kompozycjach Philipa Glassa i Louisa Sclavisa. Julien ma na swoim koncie współpracę z brytyjskimi klubami Optimo i Fabric, z którymi wspólnie stworzyła nietuzinkowy album „Unknown”, określany mianem „romantic techno”.

SASCHA FUNKE to niemiecki DJ i producent, a zarazem marka sama w sobie. Propagator stylu house-driven techno. W 1997 jego utwory pojawiły się m.in. w Discount i so36. W 2000 trafił pod skrzydła labela Bpitch Control i zaczął wydawać w Kompakt Rec. Zasłynął przede wszystkim z niesamowicie energetycznych parkietowych hymnów, takich jak Now You Know czy Forms and Shapes, które sprawiły, że jego debiutancka płyta Bravo, pochodząca z 2004 roku, została okrzyknięta jednym z najważniejszych albumów współczesnej, niemieckiej sceny elektronicznej. Opublikowany w 4 lata później album Mango tylko potwierdził jego olbrzymi talent, odsłaniając przy okazji pop-ambientowe inklinacje artysty. Twórca evergreena „Mango” i dwóch fantastycznych albumów dla BPitch Control.

Kolejni artyści cyklu Niedziele Bez Limitu zostaną ogłoszeni niebawem, natomiast na miejscu, podczas słonecznych niedziel, będzie czekać na gości wiele innych, niekoniecznie stricte imprezowych atrakcji. Dzięki m. st. Warszawie, Plażowej oraz sponsorowi głównemu – Virgin Mobile – będzie można też usiąść, odpocząć lub spróbować mniej lub bardziej sportowych aktywności.

 

Plakat_Saschienne w Plażowej

 

Start: 12:00

Plażowa

Wybrzeże Szczecińskie 1, Warszawa

 

Daty kolejnych Niedziel Bez Limitu

28 czerwca

5, 12, 19 lipca

9, 16, 23 sierpnia

6 września

Zobacz też inne wydarzenia

25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX27.05.2015, WARSZAWA, KLUB DZIK, EXTRA20.08. 2015, Warszawa, Miłość, Mary Komasa