Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Seattle woła Warszawę

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Seattle woła Warszawę

 

Tego lata, Warszawa spotyka Seattle! Dołączcie do otwartej odsłony CHIMES ACADEMY: Summer Edition. Gośćmi wydarzenia, prosto z Seattle, serca muzyki grunge’owej, będą: Jonathan Poneman, założyciel i CEO kultowej wytwórni Subpop Records, oraz DJ i producent Darek Mazzone i producent video Scott Holpainen, oboje z legendarnej stacji radiowej KEXP.

 

summer plakat web

mat. prasowe


 

Seattle jest najbardziej znane między innymi z narodzin takich światowych sław jak Nirvana czy Pearl Jam, było sercem rozwoju sceny Riot Grrl. Bez wątpienia, to miasto, które pozostawiło ślad i nadal ma ogromny wpływ na kształtowanie się muzyki na całym świecie.
 
10 sierpnia na warszawskim Placu Defilad macie okazję wziąć udział w debacie, podczas której założycielki Chimes Academy porozmawiają z Jonathanem, Darkiem i Scottem i poszukają odpowiedzi na pytania takie jak:
 
– Co jest potrzebne żeby podtrzymać i jednocześnie rozwijać scenę muzyczną?
– W jaki sposób wytwórnie muzyczne i radio – dwa bardzo tradycyjne media – muszą ewoluować ze względu na rozwój technologiczny?
– Jakie wyjątkowe cechy ma Seattle jako miasto, które umożliwiają taką kreatywność?
I wiele więcej!
Dodatkowo, usłyszycie kilka nieznanych historii legendarnych zespołów z tamtejszej sceny!
 
Jonathan Poneman:
Współzałożyciel legendarnej wytwórni muzycznej Sub Pop Records LLC w Seattle. Sub Pop stało się popularne w późnych latach 80-tych, kiedy jako pierwsi odkryli i podpisali kontrakty z Nirvaną, Soundgarden, Mudhoney i innymi zespołami z tamtejszej sceny alternatywnego rocka. Określa się ich jako pierwszą wytwórnię, która promowała muzykę grunge’ową i do dzisiaj z sukcesem zarówno pod względem jakościowym jak i komercyjnym zajmują wysoką pozycję na rynku, pracując z takimi zespołami jak: leet Foxes, Foals, Beach House, The Postal Service, Flight of the Conchords, Sleater-Kinney, Blitzen Trapper, No Age, Wolf Parade and The Shins. Jonathan, który jest głównym udziałowcem w wytwórni, ciągle poszukuje nowej muzyki i sposobów by ją promować i kształtować scenę muzyczną w Seattle i na świecie.
 
Darek Mazzone:
DJ, Filmowiec, Producent, Pisarz, Dyrektor kreatywny, Agitator. Od ponad 20 lat pracuje z KEXP skupiając się na międzynarodowej muzyce i kulturze. W 2015/2016 roku reżyserował dla Miscrosoft serię filmów o Startup’ach technologicznych w Indiach, Nepalu, Chinach i Korei. W 2014 produkował instalację VR podczas festiwalu SXSW, był konsultantem kreatywnym podczas Creative Live Education platform. Konsultant dla Chef.io DevOps, kierownik muzyczny dla West Elm, Standard Hotel czy Armani. „Kiedyś grałem przed Katy Perry, co było niesamowite… Jestem też ojcem, mężem, imigrantem i podobno całkiem dobrym kucharzem”.
 
Scott Holpainen
Producent video, dyrektor fotografii, montażysta, dyrektor techniczny i operator kamery. Pracuje z KEXP od prawie 10 lat i jest jednym z pomysłodawców sekcji video w stacji. Ich sesje na żywo stały się popularne na całym świecie i zebrały blisko milion subskrypcji na YouTube. Scott nagrał do tej pory około tysiąca zespołów i współpracował z takimi festiwalami jak Sasquatch, SXSW, NXNE, MusicFest NW, Capitol Hill Block Party, Pickathon, Iceland Airwaves, CMJ & OFF Festival. Codziennie szuka nowych pomysłów jak połączyć muzykę i film w kreatywny, innowacyjny i wyjątkowy sposób.

Zobacz też inne wydarzenia

25.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MOUSE ON MARS + ZAMILSKA 22.03.2015, KRAKÓW, FABRYKA, JUNGLE 12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO