LAIF » NEWS: Showcase Don’t Panic! We’re from Poland podczas Enea Spring Break

NEWS: Showcase Don’t Panic! We’re from Poland podczas Enea Spring Break

 

Podobnie jak w roku ubiegłym podczas pierwszego dnia Enea Spring Break Showcase Festival & Conference odbędzie się showcase Don’t Panic! We’re from Poland! DPWFP marki stworzonej przez Instytut Adama Mickiewicza w 2008 roku w celu promocji polskiej muzyki za granicą. 21 kwietnia w Scenie Na Piętrze pojawi się trójka artystów wybranych wspólnie przez Instytut Adama Mickiewicza oraz organizatorów Enea Spring Break: The Stubs, Dagadana oraz Coldair.
 

esb2-800x500
 
 
Coldair
 


 

Solowe wcielenie muzyka i producenta Tobiasza Bilińskiego, od kilku już lat obecnego w polskim (i nie tylko) undergroundzie. W styczniu 2016 ukazał się kolejny album projektu – „The Provider”, który powstał w Filadelfii, w studiu Jeffa Zeiglera, producenta znanego ze współpracy m.in. z Kurtem Vilem czy The War On Drugs. Hałaśliwe, ciężkie i duszne brzmienia, połączone z klasycznymi, akustycznymi instrumentami sprawiają, że to album zaskakujący i nieprzewidywalny, pełen kontrastów i skrajnych emocji.

 
 
Dagadana
 


 

W lutym na rynku pojawi się najnowszy, czwarty album grupy – „Meridian 68″. To najbardziej folkowa z dotychczasowych płyt zespołu, który z powodzeniem już od ośmiu lat łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie docierają, łamią granice pomiędzy narodami i pomiędzy sceną a publiką. Jednocześnie pozostają ambasadorami słowiańskiej kultury zarówno w jej polskiej, jak i ukraińskiej części.

 
 
The Stubs
 


 

The Stubs to warszawski zespół, który swoją muzykę określa mianem niskobudżetowego rock’n’rolla. Na koncie mają trzy płyty, w tym ostatnią, wydaną jesienią 2014 roku „Social Death By Rock ‚N’ Roll”. Zespół nieustannie koncertuje w kraju i zagranicą. W sierpniu 2015 ich występ zarejestrowała kultowa rozgłośnia KEXP z Seattle. Na 2016 planują wydanie czwartego albumu.
 
 
12524044_903736269746834_2122489729387636574_n
 

Wstęp na showcase Don’t Panic We’re From Poland wyłącznie dla posiadaczy karnetów Enea Spring Break (do wyczerpania miejsc w sali).
 
Przypominamy, że Enea Spring Break odbędzie się w dniach od 21 do 23 kwietnia w Poznaniu. Na imprezie zobaczyć będzie można ponad 100 wykonawców, w tym ogłoszonych wcześniej takich artystów jak Brodka, Taco Hemingway czy Stara Rzeka.
 

Bilety: Na imprezę można kupić wyłącznie 3-dniowe karnety w cenie 89 zł. Są dostępne na stronach: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

 
Szczegóły na www.spring-break.pl.

 

Zobacz też inne wydarzenia

22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ19.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JULIA MARCELL I POLA RISE15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL