LAIF » NEWS: Ślepnąc od świateł – nowy polski serial, który wgniecie was w fotel

NEWS: Ślepnąc od świateł – nowy polski serial, który wgniecie was w fotel

Warszawa oczami Żulczyka – HBO rusza z nowym serialem na podstawie książki opowiadającej o życiu warszawskiego dilera -„Ślepnąc od świateł”.


Jeżeli jeszcze nie czytaliście bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka, to macie jeszcze chwilę, żeby to nadrobić. HBO Europe tej jesieni zaprezentuje wam serial na podstawie tej właśnie książki. Całość wyreżyserował Krzysztof Skonieczny, znany twórca filmu „Hardkor Disko”.

Serial opowiada historię znanego warszawskiego dilera kokainy – Kuby, w którego rolę wcielił się debiutujący Kamil Nożyński. Kuba ma klasę, eleganckie ciuchy, drogi samochód, wydaje mu się, że mimo swojego niebezpiecznego zawodu jego życie jest pod kontrolą. Nikt nic o nim nie wie, za to Kuba zna całe miasto. Jego klienci to pełen przekrój społeczny – celebryci (których znamy z telewizji), politycy, bogate dzieciaki, gwiazdy hip-hopu, zamożne panie domu. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Bycie najlepszym dilerem w mieście nie jest łatwe, dlatego Kuba zmęczony swoim życiem postanawia kupić dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Ma tam jechać za tydzień i do tego czasu chce zamknąć wszystkie sprawy. Jednak w tym samym momencie z więzienia, po ciężkim wyroku wychodzi Dario (Jan Frycz), stary gangster wyjadacz. Wszystkie plany Kuby nagle się zmieniają, bo losy tych dwóch bohaterów przetną się w nieoczekiwanym momencie. Główny bohater będzie musiał stoczyć walkę z własnymi demonami.

„Ślepnąc od świateł” to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem” – mówi o projekcie reżyser Krzysztof Skonieczny.

Premiera serialu w HBO oraz HBO GO odbędzie się jesienią.

Zobacz też inne wydarzenia

03.06.2015, GDAŃSK, KLUB B90, PRESIDENT BONGO (GUS GUS)19.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JULIA MARCELL I POLA RISE25.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MOUSE ON MARS + ZAMILSKA