Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Słoneczny Lor z nową EP-ką i koncertami

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Słoneczny Lor z nową EP-ką i koncertami

Już 13 marca światło dzienne ujrzy najnowsze wydawnictwo jednego z najszybciej rozwijających się polskich młodych zespołów, grupy Lor. Singiel „Bye Bye, Sun Francisco” zapowiada EP-kę Sunlight, której premierze towarzyszyć będzie trasa koncertowa po największych polskich miastach.

Nowy utwór kroczy po podobnej ścieżce stylistycznej, jaką kwartet obrał na swoim debiutanckim, świetnie przyjętym krążku „Lowlight”. Formacja sprawnie meandruje w nim pomiędzy melodyjnym folkiem a kameralnym popem. Głos wokalistki Loru, Jagody Kudlińskiej, wchodzi tu w dialog z perkusjonaliami, łagodnym instrumentarium i chórkami. „Bye Bye, Sun Francisco” przywołuje przez to skojarzenia z lekkimi kompozycjami Kings of Convenience czy Feist.

Na premierowy materiał złożą się cztery nowe utwory przeplatane interludiami. To zaangażowany społecznie i proekologiczny ukłon w stronę natury. Jak sam tytuł wskazuje, motywem przewodnim „Sunlight”  jest słońce: jego charakterystyczne światło oraz emocje, sytuacje i skojarzenia, jakie przywołuje. Grupa sprawnie bawi się słowem i raz za razem urozmaica swoją warstwę liryczną, udowadniając, że nie ma sobie równych w nastrojowym, niczym nieskrępowanym songwritingu. Producentami płyty są bracia Michał Mamut oraz Mateusz Sarapata. W jednym z kawałków gościnnie zaśpiewał Grzegorz Wardega, szerszej publiczności znany jako Runforrest.

Lor zagra w marcu pięć koncertów w największych polskich miastach. Szczegółowa rozpiska ich występów jest dostępna poniżej:

18.03 / Wrocław / Stary Klasztor

19.03 / Kraków / Alchemia

20.03 / Poznań / Scena na Piętrze

25.03 / Warszawa / BARdzo bardzo

28.03 / Łódź / Radio Łódź

Zobacz też inne wydarzenia

7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival 22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves 18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg