LAIF » NEWS: Slow Magic znowu w Polsce

NEWS: Slow Magic znowu w Polsce

 

Slow Magic w branży klimatycznej elektroniki ma już swoją markę. Serwuje mieszankę chillwave, glo-fi, downtempo i stylistyki określanej vintagefuture. Nikt nie wie, kim jest. Młody producent ukrywa się za maską wilka i od początku swojej kariery przemawia do słuchaczy wyłącznie poprzez swoje produkcje.
 
a3283728899_10
 
W sieci nie znajdziecie długich opisów jego osoby, jedynie proste zdanie “SlowMagic to dźwięki tworzone przez twojego wyimaginowanego przyjaciela”. Po wydaniu uwielbianego przez fanów i doskonale przyjętego „Triangle” (2012), Slow Magic stał się międzynarodową sensacją, grając koncerty u boku Gold Panda i XXYYXX.
 
Wśród tłumu fanów odnalazł się zamaskowany artysta skąpany w fantastycznym świetle z elektronicznymi triggerami i bębnem. Futurystyczno-prymitywna kombinacja tchnęła w elektroniczne kompozycje projektu nowe życie.
 
Debiut Slow Magic w barwach Downtown Records (Chet Faker, Die Antwoord, Cold War Kids) „How to Run Away” (2014) odzwierciedla nowe oblicze artysty. Główny singiel „Girls” to house z organicznym pulsem i własnoręcznie tworzonymi samplami.
 
„HoldStill” otwierają partie organowe i jazzowe pianino, które przechodzą w emocjonalny finał, melancholijne „Let U Go” łączy w sobie dub i klawisze, zaś „Closer” przypomina gorączkowy sen z muzyką R&B z lat 90.
 
Największą siłą Slow Magic są jego występy na żywo. Używając małego zestawu perkusyjnego, elektronicznych maszyn i komputera, przenosi słuchaczy do swojego własnego świata, w którym maska przestaje być maską, a staje się naturalną częścią jego ciała. Sierpniowy koncert będzie jedynym w Polsce w ramach letniej trasy koncertowej.
 
SLOW MAGIC (USA)
21 sierpnia 2016
Klub Muzyczny Ucho
Ul. Świętego Piotra 2
Gdynia

 

Zobacz też inne wydarzenia

03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX03.06.2015, GDAŃSK, KLUB B90, PRESIDENT BONGO (GUS GUS)