Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: SPACE – nowy album zespołu Plastic

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: SPACE – nowy album zespołu Plastic

Plastic po raz kolejny zabiera słuchaczy w eklektyczny świat elektroniki i alternatywnego popu. Tworzą dźwiękowy dystans do szarej rzeczywistości i zapraszają do chwilowego zapomnienia w tańcu. Na czwartym autorskim albumie SPACE – Plastic powraca do swoich korzeni – muzyki, która podbijała klubowe parkiety.

Plastic, fot.Jacek Narkielun.

Album zapowiadały już single: U Gonna Love It, Out Of Control, Waiting For A Plane ze wspaniałymi gośćmi na pokładzie: Włodkiem Pawlikiem, Randym Breckerem i Krzysztofem Antkowiakiem oraz Gonna Get U .

Premierze płyty towarzyszy taneczny singiel Dream Dancing (I Hear The Music), który kinomanii mogli usłyszeć w filmie Jana Komasy – „Sala samobójców. Hejter”.

 

SPACE to album zainspirowany podróżami, w które zespół wyruszył, by być może po raz ostatni zobaczyć koncerty wielkich gwiazd muzyki i podziwiać ich gasnący blask. To album wypełniony śladami tych podróży. Na płycie słychać dźwiękowe pocztówki: cykady z Minneapolis, gdzie zespół zwiedził dom Prince’a, odgłosy wielkich lotnisk, ulicy w Santa Monica i metra w Londynie. Temat podróży obecny jest też w klipach jakie stworzył Dawid Krępski – oglądamy w nich świat z lotu ptaka, spacerujemy po błyszczącym od neonów Nowym Jorku i wyludnionym podczas pandemii Downtown LA.

Moment ukończenia pracy nad nowym materiałem rozdziela rzeczywistość duetu Plastic na tę przed i po tym, jak codzienność uległa zmianie:

Na SPACE znaleźliśmy przestrzeń do poruszenia różnych tematów, to album pozytywny z charakterystycznym dla nas dystansem do rzeczywistości. Jednak podczas pandemii – zaczęliśmy nieco inaczej postrzegać nasze utwory. Waiting For A Plane” o miłości do latania to dziś wyraz tęsknoty za tym, co kiedyś było na wyciągnięcie ręki, a co teraz stało się symbolem naszej utraconej wolności i normalności. „Out Of Control” nabiera innego, głębszego znaczenia – dziś opisuje gniew i chęć wydostania się z izolacji. W czasie pandemii nasza ekspresja została stłumiona w czterech ścianach. Teraz jeszcze bardziej czujemy potrzebę wyrażania emocji – choćby przez tak swobodną i spontaniczną formę ruchu jaką jest taniec. Dream Dancing jest mostem do naszej przeszłości. Mógłby się znaleźć na poprzednich naszych płytach np. tuż obok I Want U. To nawiązanie do muzyki tanecznej która zainspirowała nas do założenia Plastic, a która obecnie przeżywa prawdziwy renesans.”

Plastic jest przedstawicielem rodzimej sceny elektronicznej, stąd w naturalny sposób kolejnym zapowiadającym LP singlom towarzyszą charakterystyczne dla tego gatunku remiksy stworzone przez DJ’ów i producentów muzycznych niezależnej sceny polskiej i zagranicznej. Zespół sam także remiksuje utwory innych artystów na swoim koncie mają m.in. oficjalne polskie remiksy hitów „Pumped Up Kicks” Foster the People, “Miracle” Hurts i remiks „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” zespołu Hey.

„Nasza muzyka jest eklektyczna. Stąd być może trudność w jednoznacznym jej określeniu. Mieszamy gatunki i style. Łączymy elementy współczesne i retro, elektronikę z żywym, organicznym brzmieniem instrumentów. Na SPACE słychać kwintet smyczkowy, instrumenty dęte, gitarowe riffy i analogowe instrumenty klawiszowe, które kolekcjonujemy od lat. Dużą wagę przywiązujemy do oryginalnych, historycznych brzmień. Tradycyjnie już, w opisie płyty będą wymienione instrumenty na których zagraliśmy. Wizualnie SPACE nawiązuje do wolnej przestrzeni, nienaruszonej przez człowieka. Choć jest to oceaniczna głębia, przypomina tę kosmiczną, także pustą i nietkniętą. Pozostanie taka, jeśli gatunek ludzki potraktuje ją z należnym szacunkiem. To nasz dom, nasza planeta, lecz w niektórych miejscach ciągle jesteśmy obcym, niszczącym najeźdźcą. O tym chcemy przypomnieć na okładce naszego albumu. Jedyny dobry Plastic to my J. mówią Aga i Paweł

Plastic wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach: Open’er Festival, Kraków Live Music Festival, Orange Warsaw Festival, Free Form Festival. Zdobył Grand Prix międzynarodowego Pepsi Vena Music Festival, otrzymał dwie nominacje do Fryderyków, a utwory z ich najnowszego albumu znalazły się już w półfinale International Songwriting Competition. W przerwach w pracy nad kolejnymi albumami są też twórcami piosenek i producentami muzycznymi płyt innych artystów, a także komponują muzykę do filmów.

Zobacz też inne wydarzenia

7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem 24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL