LAIF » NEWS: Swans: ostatni album w obecnym składzie

NEWS: Swans: ostatni album w obecnym składzie

 
Formacja Swans zdradziła szczegóły premiery najnowszego albumu „The Glowing Man”, zarazem ostatniego w obecnym składzie. Płyta trafi do sprzedaży 17 czerwca nakładem wytwórni Mute. 

 

SwansLive_CreditJensWassmuth_5 - Kopia

Swans Live, fot. Jens Wassmuth/ mat. prasowe

 

Grupa Swans, której siłą napędową jest Michael Gira, powstała w 1982 r, a w 1997 r. zawiesiła swoją działalność na parę lat. Zespół powrócił w 2010 r. albumem „My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky”, później ukazał się „The Seer” w 2012 r. oraz ostatni „To Be Kind” w 2014 r.
 
„Kiedy w 2009 r. podjąłem decyzję o reaktywowaniu Swans, nie miałem pojęcia dokąd mnie to zaprowadzi. Wiedziałem, że powrót do przeszłości byłby bezowocny. Zastanawiałem się w jaki sposób zamienić muzyczny projekt w przygodę, która poprowadziłaby przez nowe, dotąd nieznane terytoria. Dlatego wybrałem 5 osób, których udział wprowadził element zaskoczenia i niepewności. Nadrzędnym celem jaki nam przyświecał była MIŁOŚĆ. I to właśnie miłość doprowadziła nas do mementu, w którym wydajemy ostatni album w obecnym składzie” – mówi Michael Gira.
 
Materiał na nową płytę został zarejestrowany w różnych studiach w Teksasie, Seattle oraz Berlinie, a realizacją nagrań zajęli się John Congleton, Donn Gunn oraz Ingo Krauss. Za miksy odpowiedzialny jest Ingo Krauss oraz Doug Henderson.
 
Obecnie Swans tworzą: Michael Gira (wokal, gitara elektryczna i akustyczna), Norman Westberg (gitara elektryczna, wokal), Kristof Hahn ( gitara elektryczna i akustyczna, gitara lap steel , wokal), Phil Puleo (bębny, cymbały, wokal), Christopher Pravdica (gitara basowa, wokal), Thor Harris (perkusja, wibrafon, dzwoneczki, cymbały), Bill Rieflin (bębny, pianino, syntezator, gitara basowa i elektryczna). Gościnnie na nowej płycie usłyszymy wokal Jennifer Giry w piosence „When Will I Return”, a na wiolonczeli w utworze „Cloud of Unknowing” zagrał Okkyung Lee.
 
„The Glowing Man” będzie dostępny jako 2CD oraz w wersji deluxe, która składać się będzie z podwójnego winylu, plakatu oraz formy elektronicznej do ściągnięcia.
 

Zobacz też inne wydarzenia

06.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MØ15.08.2015, Warszawa, Lost Pool28.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, OLIVIER HEIM