LAIF » NEWS: Szwedzki raper i producent Bladee wydaje płytę i zapowiada koncerty w Polsce

NEWS: Szwedzki raper i producent Bladee wydaje płytę i zapowiada koncerty w Polsce

Bladee, czyli Benjamin Reichwald, to szwedzki raper i producent, a także członek grupy Drain Gang. Na jesieni artysta odwiedzi 2 polskie miasta – 15 października Kraków, a 21 października Warszawę.

W jego repertuarze znajdują się kawałki łączące w sobie elementy trapu, cloud rapu oraz eksperymentalnego popu, których cechą charakterystyczną jest wykorzystanie mocnego autotune’a. Sam Reichwald nie lubi określać swojego gatunku muzycznego. Przyznaje, że lubi eksperymentować z muzyką i ma ona dla niego wymiar terapeutyczny.

W 2016 roku na rynku ukazał się jego debiutancki album „Eversince”, a dwa lata później światło dzienne ujrzał krążek „Red Light”. W ten piątek wyszedł jego nowy album „Exeter”.

Bladee zajmuje się również sztuką wizualną, wliczając w to projekty graficzne swoich wydawnictw. Jest również dyrektorem kreatywnym marki odzieżowej Sadboys Gear.

Harmonogram koncertów:

15.10.2020 – Klub Kwadrat, Kraków
21.10.2020 – Praga Centrum, Warszawa

Bilety dostępne na www.followthestep.com, w bileteriach Going., Eventim Polska oraz w empik i MediaMarkt Polska.

Zobacz też inne wydarzenia

06.05.2015, WARSZAWA, KLUB MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, PORTICO – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 201528.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, OLIVIER HEIM12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa