LAIF » WYDARZENIA: Tiga wraca do Polski

WYDARZENIA: Tiga wraca do Polski

 

Legenda muzyki klubowej Tiga wraca do Polski! 22 kwietnia zagra w warszawskim klubie Nowa Jerozolima.

 

1263

Tiga, fot. mat. prasowe

 
Kanadyjczyk to niezwykle charyzmatyczna postać, która od lat zaskakuje, wprowadza wiele świeżości i nie daje się zaszufladkować w jednym gatunku. Co ważne, występ Tigi w Nowej Jerozolimie odbędzie się w ramach trasy promującej jego najnowszego albumu, którego premiera już 4 marca.
Droga muzyczna artysty rozpoczęła się już w latach 90. kiedy stawiał pierwsze kroki jako DJ oraz był jednym z pionierów kanadyjskiej sceny tanecznej. W 2001 roku przyszedł czas na start kariery producenckiej – i to z wielkim hukiem, bowiem „Sunglasses At Night” to do dziś jedna z najbardziej kultowych pozycji w tanecznej elektronice. Potem powstały kolejne hity, jak choćby „You Gonna Want Me”, „Shoes” i „Bugatti” oraz remiksy m.in. dla Depeche Mode, Moby’ego czy LCD Soundsystem. Wiele własnych kompozycji Tiga wydał w swojej wytwórni Turbo, w której katalogu są również produkcje Gesaffelsteina, Azari & III, The Hackera czy Boys Noize.

 

 
Ubiegły rok był Tigi wyjątkowo udany, ponieważ występował z premierowym live-actem na wielu prestiżowych elektronicznych wydarzeniach – m.in. na Audioriver Festival w Płocku, gdzie pod sceną bawiło się kilka tysięcy osób. Ponadto, artysta wyprodukował swój kolejny album, na którym znajdą się takie hity, jak „Bugatti”, „Don’t break my heart” czy „Planet E” z gościnnym udziałem Hudsona Mohawke’a. Premiera płyty odbędzie się na początku marca, czyli tylko na około miesiąc przed występem w stolicy.

 

 
22.04
Start: 22:00
 
Nowa Jerozolima
Bilety: www.biletomat.pl/imprezy/tiga-3463
35 pln – pula 100 biletów limitowanych
45 pln – do 22 marca lub wykorzystania biletów w puli
55 pln – po 22 marca lub wykorzystania biletów w puli

Zobacz też inne wydarzenia

15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL27.05.2015, WARSZAWA, KLUB DZIK, EXTRA20.08. 2015, Warszawa, Miłość, Mary Komasa