LAIF » NEWS: To już 4. odcinek rapowego RADIO INŻYNIERSKA

NEWS: To już 4. odcinek rapowego RADIO INŻYNIERSKA

Kiedy radio inżynierska ruszało w marcu, ministerialny program Kultura w Sieci nie zdążył się jeszcze narodzić, a wszyscy wierzyliśmy, że epidemia to tylko chwilowy przestój i skończy się zaraz przed wakacjami. W jakimś sensie się skończyła, a właściwie zawiesiła jak zepsuty komputer, żeby ze zdwojoną siłą powrócić w sezonie jesiennym.

Zupełnie jak orkiestra na Titanicu, radio inżynierska powstawało w czasach ciszy i spokoju i powstaje teraz, gdy sytuacja epidemiczno-społeczno-polityczna wydaje się najtrudniejsza od trzydziestu lat. Mieszkańcy kultowej już kamienicy przy Inżynierskiej, choć niebo wali się nam na głowę, nie przestają słać pozytywnego vibe’u w kosmos i wierzą, że nawet z najgorszych tarapatów da się wyjść, jeśli wychodzi się z nich z kimś. Wspólnota jest tym, co stanowi fundament radia inżynierska – w czasach izolacji muzyka może pomagać ją realnie przełamywać, dając poczucie jedności na głębszym poziomie. Skoro wirus powrócił, do radia inżynierska powróciła także część starych sąsiadów, choćby CYBERNEYCZKA (Aleksandra Matlingiewicz), KOMANDOS (Tomasz Cymerman) oraz ALVAR GULSTRAND (Bartek Gelner), lecz pojawiają się również nowi, m.in. CHŁOPIEC O TWARZY ORŁA (Marcin Janukiewicz), czy POETKA (Michalina Olszańska). Całość jak zwykle poprowadzą DORSZU (Dorota Androsz), CHYŻY (Piotr Witkowski) oraz OBI_1 (Nikodem Rozbicki). W tle tego odcinka słychać przetaczającą się przez Warszawę burzę. Burza wszystko zmienia. Burza wszystko zmiecie.

LINK DO ODSŁUCHU TRZECIEGO ODCINKA

LINK DO ODSŁUCHU DRUGIEGO ODCINKA

LINK DO ODSŁUCHU PIERWSZEGO ODCINKA

Zobacz też inne wydarzenia

12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO25.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MOUSE ON MARS + ZAMILSKA15.08.2015, Warszawa, Lost Pool