Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Tricky – powrót mrocznego króla trip-hopu

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Tricky – powrót mrocznego króla trip-hopu

 
Po dwóch albumach dla własnej wytwórni False Idols, król mrocznego trip-hop Tricky powraca z nowym projektem „Skilled Mechanics”. To efekt pracy Adriana Thawsa z wieloma różnymi muzykami z wielu zakątków świata.

 

12036515_1186675298014692_3474088570750572456_n

Tricky, fot. mat. prasowe


 
„Tricky presents Skilled Mechanics” to tytuł nowego krążka, ale też nazwa nowej grupy Tricky’ego i zarazem jego przewrotna odpowiedź na zarzuty, że dotychczas ukrywał się za śpiewającymi kobietami. Na nowym albumie to on częściej przejmuje mikrofon, choć oczywiście nie zabrakło na nim też utalentowanych wokalistek – Franceski Bellmonte, Oh Land czy raperki Ivy. Premiera płyty już 22 stycznia, zaś na początku lutego Tricky z ekipą zaprezentują ten materiał i stare klasyki na żywo w Polsce.
 
Przy okazji tej premiery Anglik wspomina czasy, gdy nagrywał i występował jako jeden z frontmanów Massive Attack. „Tricky presents Sklled Mechanics” można bowiem uznać za jego powrót do triphopowych korzeni. To prawdziwy, pełen mroku i ulicznej wibracji „Bristol sound”. W powstawaniu albumu ogromny udział ma DJ Mylo – przyjaciel Tricky’ego z czasów szkolnych i jeden z założycieli legendarnego kolektywu The Wild Bunch, który tworzyli też Robert Del Naja – 3D, Mushroom i Daddy G z Massive Attack. „Jako ośmiolatkowie wspólnie z Milo mieszkaliśmy u mojej ciotki (…)W wielku 16 lat Milo grał już z The Wild Bunch i to on wciągnął mnie do tej bandy. Mieliśmy próby i imprezowaliśmy w domu Daddy’ego G z Massive Attack” – wspomina Tricky.
 
Twórca „Maxinquaye” przyznaje, że od lat wspólnie z Milo myśleli o wspólnym projekcie, który odzwierciedlałby ich fascynacje muzyką soul, hip hopem, wibracją dub, bogactwem brzmień ulicznych soundsystemów. „Tricky presents Skilled Mechanics” stanowi odwrót od ciężkich rockowych dźwięków, które można było usłyszeć wcześniej na koncertach Anglika.
 
Nowy krążek to przede wszystkim elektroniczne brzmienie, hipnotyczny groove, rytm i liryczny mrok, które odsyłają wprost do brzmień lat 90. Wystarczy posłuchać znakomitych „How’s Your Life” czy „Necessary”, które śmiało mogłyby trafić na „Maxinquaye” czy „Nearly God”. Choć każde jego kolejne dzieło od klasycznych już pozycji z lat 90 „Maxinquaye” czy „Pre-Millenium Tension”, po znakomite „Knowle West Boy” i „Mixed Race”, przynosi niezwykle intensywną miksturę dźwięków, „Skilled Mechanics” zapowiada się jednak szczególnie ekscytująco. Po 20 latach solowej kariery jedna z najbardziej fascynujących postaci brytyjskiej sceny wraca z materiałem i nowym zespołem bezpośrednio nawiązującym do brzmienia bristolskiej ulicy.
 

 
Tricky wrócił do tego, co potrafi najlepiej i znakomicie, że w lutym zaprezentuje się publicznosci we Wrocławiu (1.02), Poznaniu (2.02) i Warszawie (3.02)
 
Bilety od 75 pln już w sprzedaży za pośrednictwem Biletomat.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl, a także w salonach EMPiK, Mediamarkt i Saturn.

Zobacz też inne wydarzenia

24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves 22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu