LAIF » NEWS: WHEN SAINTS GO MACHINE NA KRAKOWSKIEJ OFF SCENIE

NEWS: WHEN SAINTS GO MACHINE NA KRAKOWSKIEJ OFF SCENIE

 

Od 1 do 9 maja w ramach Festiwalu OFF PLUS CAMERA na scenie krakowskiego Klubu Muzycznego Forty Kleparz wystąpią znani i docenieni artyści oraz młode kolektywy. Pierwsza odsłona line-upu OFF SCENY to między innymi When Saints Go Machine i Sleep Party People. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. 

 

when_saints_go_machine___photo_by_thomas_skou

When Saints Go Machine, zdjęcie:Thomas Skou

 

-Na Festiwalu uciekamy od oczywistych, sprawdzonych wyborów. Zależy mi, aby promować ciekawe i świeże brzmienia – podkreśla Justyna Czarna, odpowiedzialna za program OFF SCENY. When Saints Go Machine to jeden z najważniejszych skandynawskich zespołów. Muzycy eksperymentują z dźwiękiem, czerpiąc inspirację z dalekich od siebie gatunków. Oniryczny projekt duńskiego multiinstrumentalisty – Briana Batza, czyli Sleep Party People hipnotyzuje. Na koncertach sprawia, że każdy rozpływa się w starannie wyważonej dawce elektronicznego brzmienia. Dla We Were Evergreen będzie to pierwsza wizyta w Polsce. Francuskie trio – na stałe mieszkające w Londynie – ukoi słuchaczy delikatnymi melodiami i lirycznym wokalem. Podczas pracy nad debiutanckim albumem muzyków wspierał Charlie Andrew, producent obu płyt Alt-J.

Kolejni artyści OFF SCENY to m.in austriacki zespół GIN GA. Wizytówką grupy stał się teledysk „Dancer”, gdzie z dystansem prezentują nie tylko energetyczny, chwytliwy kawałek, ale ujawniają taneczny potencjał. To co najciekawsze na alternatywnej scenie muzycznej usłyszymy w wykonaniu Bite the Buffalo. Mają za sobą koncerty m.in. na GlastoNbury, czy SXSW w Teksasie. Ich rock’n’rollową energię docenił Robert Plant, lider Led Zeppelin. Przed polską publicznością wystąpią po raz pierwszy. Podobnie jak Ivy & Gold, którzy wokalem i kompozycjami porwali słuchaczy z Wysp. Polscy miłośnicy electro-popowych brzmień, nie przejdą obok duetu obojętnie. Popis niezależnego grania gwarantują Słowacy z grupy Papyllon. Dopełnią OFF SCENĘ energetycznym i melodyjnym indie rockiem.

 

 

 

off_scena-plakat

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX