LAIF » NEWS: Wielki powrót sióstr dancingu

NEWS: Wielki powrót sióstr dancingu

 

Już 29 kwietnia ukaże się nowy album zespołu Ballady i Romanse (czyli sióstr Barbary Wrońskiej /Pustki/ i Zuzanny Wrońskiej), pod tytułem „Córki Dancingu”. Muzyka pochodzi w głównej mierze z filmu Agnieszki Smoczyńskiej o tym samym tytule, do którego siostry skomponowały muzykę. 
 

Zrzut ekranu 2016-04-26 o 16.04.18

Okładka płyty „Córki Dancingu”, ilustracja: Aleksandra Waliszewska, fot. mat. prasowe


 

Premiera kinowa filmu odbyła się 25. grudnia 2015. Film jak dotąd zgromadził na swoim koncie nagrodę za Najlepszy Debiut reżyserski na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2015, Nagrodę Jury prestiżowego międzynarodowego festiwalu Sundance 2016 i Nagrodę Specjalną Jury za muzykę w Nashville Film Festival. W rolach głównych występują między innymi Kinga Preis, Magdalena Cielecka, Jakub Gierszał, Marcin Kowalczyk.
 

Na najnowszej, trzeciej już płycie zespołu BiR usłyszymy piosenki z filmu „Córki dancingu”. Będą to jednak w większości inne, bardziej rozbudowane aranżacyjnie wersje a przede wszystkim wykonywane przez same siostry (w filmie wiele z utworów wykonywanych jest przez aktorów).
 

Producentem muzycznym albumu jest Marcin Macuk, znany m.in. ze współpracy z zespołem Hey i Nosowską. Autorką obrazu na okładce jest wybitna malarka – Aleksandra Waliszewska. Pierwszym utworem zapowiadającym płytę był utwór pt. „Przyszłam do miasta”, którego premiera zbiegła się z premierą filmu. Nowym singlem promującym album jest piosenka „Miej mnie w swojej opiece”. Premiera radiowa 25.04.2016. Do utworu wkrótce pojawi się teledysk.
 

Zobacz też inne wydarzenia

12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa 22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ 08.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, HVOB