LAIF » NEWS: Wielki powrót sióstr dancingu

NEWS: Wielki powrót sióstr dancingu

 

Już 29 kwietnia ukaże się nowy album zespołu Ballady i Romanse (czyli sióstr Barbary Wrońskiej /Pustki/ i Zuzanny Wrońskiej), pod tytułem „Córki Dancingu”. Muzyka pochodzi w głównej mierze z filmu Agnieszki Smoczyńskiej o tym samym tytule, do którego siostry skomponowały muzykę. 
 

Zrzut ekranu 2016-04-26 o 16.04.18

Okładka płyty „Córki Dancingu”, ilustracja: Aleksandra Waliszewska, fot. mat. prasowe


 

Premiera kinowa filmu odbyła się 25. grudnia 2015. Film jak dotąd zgromadził na swoim koncie nagrodę za Najlepszy Debiut reżyserski na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2015, Nagrodę Jury prestiżowego międzynarodowego festiwalu Sundance 2016 i Nagrodę Specjalną Jury za muzykę w Nashville Film Festival. W rolach głównych występują między innymi Kinga Preis, Magdalena Cielecka, Jakub Gierszał, Marcin Kowalczyk.
 

Na najnowszej, trzeciej już płycie zespołu BiR usłyszymy piosenki z filmu „Córki dancingu”. Będą to jednak w większości inne, bardziej rozbudowane aranżacyjnie wersje a przede wszystkim wykonywane przez same siostry (w filmie wiele z utworów wykonywanych jest przez aktorów).
 

Producentem muzycznym albumu jest Marcin Macuk, znany m.in. ze współpracy z zespołem Hey i Nosowską. Autorką obrazu na okładce jest wybitna malarka – Aleksandra Waliszewska. Pierwszym utworem zapowiadającym płytę był utwór pt. „Przyszłam do miasta”, którego premiera zbiegła się z premierą filmu. Nowym singlem promującym album jest piosenka „Miej mnie w swojej opiece”. Premiera radiowa 25.04.2016. Do utworu wkrótce pojawi się teledysk.
 

Zobacz też inne wydarzenia

21.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, Sóley8-12.07.2015, Lublin, Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival21.05.2015, WARSZAWA, KLUB PARDON, TO TU, Idris Ackamoor & The Pyramids