LAIF » NEWS: Wooded City 2018 w Szczecinie!

NEWS: Wooded City 2018 w Szczecinie!

 

Nowa lokalizacja, nowe pomysły i wyjątkowi artyści. Festiwal Wooded pod kuratelą Catz ‚N Dogz odbędzie się w Szczecinie 23 Czerwca!
 

Catz ‚n Dogz, zdjęcie: materiały prasowe


 

Wooded to wydarzenie powstałe z inicjatywy muzyków z duetu Catz ‚N Dogz, przy współpracy z C&C Booking i Feast Artists. Festiwal odbędzie się w Szczecinie – mieście, z którego pochodzą jego pomysłodawcy. Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk już po raz trzeci wcielą się w rolę kuratorów projektu związanego z szeroko rozumianą muzyką elektroniczną – od house’u, przez techno, po projekty o bardziej songwriterskim charakterze! Duet producentów w ostatnich latach na festiwal Wooded zapraszał najbardziej rozpoznawalnych artystów o międzynarodowej sławie, jak Radio Slave, La Fleur, Midland czy Rodriguez Jr nie zapominając o silnej reprezentacji rodzimych producentów i dj’ów. Podobnie będzie i w tym roku!
 

Miejscem, które przyjmie uczestników Wooded City 2018 będzie szczecińska Łasztownia. W jej industrialnych przestrzeniach pojawią się dwie sceny, a także specjalne strefy poświęcone takim dziedzinom jak design, moda czy gastronomia. Swoją bogatą w atrakcje przestrzeń będą mieli również najmłodsi uczestnicy festiwalu.
 

Jednym z głównych motywów Wooded City 2018 będzie kooperacja z lokalnym środowiskiem. Wszystko to za sprawą współpracy ze Szczecińską Agencją Artystyczną, dzięki której wpływ na festiwal będą mieli twórcy, promotorzy i aktywiści kształtujący kulturalną działalność w Szczecinie.

 

Ogłoszenie pierwszych artystów już wkrótce!
 

Już dziś odbywa się wydarzenie zapowiadające Wooded City 2018. W klubie TanzBar
(3 Maja 18) zagrają kuratorzy festiwalu – Catz ‚N Dogz a także zaproszeni goście:
Jay Shepheard, An on Bast live, Kemot / Kowalka, Daniel Zachodni oraz Floating Groove.
Na żywo swoją debiutancką płytę zaprezentuje również duet Coals. Część dochodu
ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na wsparcie miejscowych inicjatyw charytatywnych.
 


 

Przeczytaj nasz wywiad z chłopakami z Catz ‚N Dogz.

Zobacz też inne wydarzenia

09.04.2015, WARSZAWA, STODOŁA, CURLY HEADS22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves28.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, OLIVIER HEIM