LAIF » NEWS: World Wide Warsaw ujawnia kolejnych wykonawców

NEWS: World Wide Warsaw ujawnia kolejnych wykonawców

 
Po trzech gorących before’ach z udziałem DāM-FunKa, Gaslamp Killera i Nosaj Thinga, jakie odbyły się w warszawskiej Miłości na Kredytowej 9, World Wide Warsaw mocno rusza z kolejnymi ogłoszeniami. Pierwszą imprezą ogłoszoną w bogatym, jak obiecują organizatorzy line-upie, jest showcase kultowego Ghostly International 24.02.2016 znów na Kredytowej 9, na którym koncert zagra Shigeto, a DJ sety Lord Raja i Heathered Pearls. Kolejne jeszcze ciepłe ogłoszenia to występ duetu Snakehips w Miłości 4 marca, i dalej Johna Talabona w 1500m2 (11.03) i Jimmiego Edgara w Nowej Jerozolimie (12.03). To dopiero około połowa wydarzeń, jakie złożą się na ten wyjątkowy festiwal – rozproszony w czasie i po różnych miejscach, ale spójny pod względem ambicji, by pokazywać najciekawsze zjawiska w nowej muzyce.

 

 
www_logo-1

 

 
W ramach World Wide Warsaw 2016 czeka nas miesiąc spotkań z artystami z różnych zakątków świata. Koncerty i imprezy spod znaku nowych brzmień w różnych klubach i przestrzeniach zawładną stolicą na długie tygodnie – nie możemy się doczekać kolejnych strzałów.

 

 
Ogłoszeni artyści World Wide Warsaw 2016:

 
SHIGETO, LORD RAJA, HEATHERED PEARLS (Ghostly International),
24.02.2016, Miłość Kredytowa 9

 
Ghostly International

 
Ghostly International to jedna z najpopularniejszych udergroundowych wytwórni ostatnich lat, która łączy elektronikę, ambient, hip-hop i wszystkie możliwe gatunki „nowej szkoły”. Pod koniec lutego na start World Wide Warsaw zagrają – Shigeto, Lord Raja i Heathered Pearls.

 
shigeto

 
SHIGETO, wcześniej Zachary Shigeto Saginaw występował jako perkusista School of Seven Bells, a w listopadzie 2010 wydał swoją pierwszą solową płytę, która w piękny sposób łączyła delikatne jazzowe fascynacje, elektronikę z jego wspaniałymi umiejętnościami perkusyjnymi. Właśnie od tego albumu muzyk stał się częścią Ghostly International. Jego umiejętności wychodzą w pełnej krasie podczas występów na żywo, gdy artysta prezentuje swoje utwory równocześnie w formie elektronicznego live’a i na pełnym zestawie perkusyjnym. W Warszawie muzyk pojawi się tuż po wydaniu kolaboracyjnego stricte jazzowego albumu, jaki stworzył z Davem Douglasem.

 
lordraja

 
Lord RAJA to autor jednego z najciekawszych albumów 2014 roku. Brudna mieszanka dźwięków a’la Aphex Twin z hip-hopowym zacięciem pozwoliła na stworzenie jednego z najbardziej przyciągających elektronicznych debiutów ostatnich lat. Raja twierdzi, że tworzy muzykę, która nigdy nie będzie mogła istnieć bez ludzi – jej odbiorcy mają być jej istotną częścią.

 
Heathered-Pearls

 
Heathered Pearls ma najcięższe brzmienie z całej trójki. W swoim secie zaprezentuje techniczne ambientalne tracki, z których składa się jego najnowszy album „Body Complex”. W tym wydawnictwie artysta zgłębia swoje uwielbienie do hard-techno i trybalnych brzmień 4 na 4. W stolicy będzie idealnym dopełnieniem tego jak szerokie muzyczne spektrum tworzą przedstawiciele Ghostly.

 
 
SNAKEHIPS (Hoffw), 4.03.2016, Miłość Kredytowa 9

 
snakehips

 
Snakehips to pochodzący z Wielkiej Brytanii duet mający na koncie oficjalnie remiksy dla m.in. Banks, The Weeknd czy Bondax. Zaczynali pod koniec 2010 i chociaż od samego początku kariery przyciągali uwagę djów, producentów i publiki, to ich wielki przełom przypadł na 2014 gdy wypuścili utwór „Days With You”, na którym udzieliła się Sinead Hartnett. Od tego czasu media prześcigają się w wymyślaniu im łatek, najciekawsze z nich to boom-bapowa / slow-mo-house’owa / glitchowa / hip-hopowa wersją Disclosure. Mieszanka londyńskiego brzmienia i najwyższego sortu r’n’b pozwoliła im się dorobić statusu wielkich nadziei muzyki elektronicznej. Zaledwie miesiąc temu do sprzedaży trafił ich nowy singiel „All My Friends” z featuringiem od Tinashe i Chance The Rappera, który w kilka chwil doszedł na 27 miejsce najlepiej sprzedających się kawałków w Anglii i zdobył status złotej płyty w Australii. Teraz fani z niecierpliwością oczekują wydania ich debiutanckiego albumu. W Warszawie Brytyjczycy pojawią się po raz drugi – trzy lata temu przyjeżdżali jako młodzi zdolni teraz pojawią się już jako uznana marka.

 
 
JOHN TALABOT (Permanent Vacations), 11.03.2016, 1500m2 do wynajęcia

 
john_talabot_press_shot

 
John Talabot – mimo że od jego debiutanckiego albumu minęło już prawie 4 lata artysta nadal jest jednym z najpopularniejszych house’owych producentów na świecie. 2016 rok to moment, w którym światło dzienne ma ujrzeć jego follow-up do „fin”, zanim to jednak nastąpi fani w Warszawie po raz kolejny będą mogli posłuchać jeszcze nie wydanych produkcji producenta tym razem w nowej przestrzeni klubu 1500m2. Oriol Riverola (bo tak właśnie nazywa się Talabot) mimo braku nowych długograjów co roku wydaje wspaniałe remiksy i dzięki świetnym występom od 4 lat jest w top 100 najlepszych djów na świecie według czytelników Resident Advisor. Jeśli chcecie dowiedzieć się czym jest wytrawny house, wystarczy, że pojawicie się w 1500m2 do wynajęcia i poczujecie wiosnę 10 dni przed jej kalendarzowym nadejściem.

 

 
JIMMY EDGAR (Ultramajic / Warp), 12.03.2016, Nowa Jerozolima

 
12516533_968491359905424_727225354_n

 
Urodzony w Detroit, mieszkający w Berlinie Jimmy Edgar nie jest tylko producentem. Design, sztuka, moda – wszystkie te dziedziny składają się na wyjątkowość Amerykanina. Edgar zadebiutował w wieku 15 lat (sic!) w nowojorskim Isophlux Records, ale dopiero 6 lat później został faktycznie doceniony przez słuchaczy gdy poprzez Warp Records trafiła do nas jego epka zatytułowana “Access Rhythm”, który był bliższy w brzmieniu hip-hopowi niż jego poprzednie bardziej techniczne wydawnictwa. W 2006 roku do sprzedaży trafił jego drugi longplay, w którym, jak to sam określił, chciał uchwycić kwintesencję Detroit. Płyta została doceniona przez wszystkie znaczące portale muzyczne, a Edgar w końcu stał się znaczącą figurą w świecie elektroniki. Od tego czasu do fanów trafiły kolejne dwa solowe albumy Edgara, razem z Machinedrumem stworzył uwielbiany przez wielu duet JETS i założył wspaniałą wytwórnię ULTRAMAJIC. Jimmy nigdy nie ma czasu na nudę i pracuje jako profesjonalny fotograf modowy – jego zdjęcia ukazywały się w URB Magazine, Spot Magazine czy belgijskim Elle. W Warszawie artysta wystąpi po raz pierwszy od 2010 i zaprezentuje fanom swoją wspaniałą mieszankę techno, r’n’b i jak sam czasami mówi erotyki.

 
 

Kolejne ogłoszenia, informacje o biletach oraz supporcie wkrótce.

Zobacz też inne wydarzenia

03.06.2015, GDAŃSK, KLUB B90, PRESIDENT BONGO (GUS GUS) 28.03.2015, WARSZAWA, PALLADIUM, FISZ EMADE TWORZYWO MAMUT 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem