LAIF » NEWS: World Wide Warsaw ujawnia kolejnych wykonawców

NEWS: World Wide Warsaw ujawnia kolejnych wykonawców

 
Po trzech gorących before’ach z udziałem DāM-FunKa, Gaslamp Killera i Nosaj Thinga, jakie odbyły się w warszawskiej Miłości na Kredytowej 9, World Wide Warsaw mocno rusza z kolejnymi ogłoszeniami. Pierwszą imprezą ogłoszoną w bogatym, jak obiecują organizatorzy line-upie, jest showcase kultowego Ghostly International 24.02.2016 znów na Kredytowej 9, na którym koncert zagra Shigeto, a DJ sety Lord Raja i Heathered Pearls. Kolejne jeszcze ciepłe ogłoszenia to występ duetu Snakehips w Miłości 4 marca, i dalej Johna Talabona w 1500m2 (11.03) i Jimmiego Edgara w Nowej Jerozolimie (12.03). To dopiero około połowa wydarzeń, jakie złożą się na ten wyjątkowy festiwal – rozproszony w czasie i po różnych miejscach, ale spójny pod względem ambicji, by pokazywać najciekawsze zjawiska w nowej muzyce.

 

 
www_logo-1

 

 
W ramach World Wide Warsaw 2016 czeka nas miesiąc spotkań z artystami z różnych zakątków świata. Koncerty i imprezy spod znaku nowych brzmień w różnych klubach i przestrzeniach zawładną stolicą na długie tygodnie – nie możemy się doczekać kolejnych strzałów.

 

 
Ogłoszeni artyści World Wide Warsaw 2016:

 
SHIGETO, LORD RAJA, HEATHERED PEARLS (Ghostly International),
24.02.2016, Miłość Kredytowa 9

 
Ghostly International

 
Ghostly International to jedna z najpopularniejszych udergroundowych wytwórni ostatnich lat, która łączy elektronikę, ambient, hip-hop i wszystkie możliwe gatunki „nowej szkoły”. Pod koniec lutego na start World Wide Warsaw zagrają – Shigeto, Lord Raja i Heathered Pearls.

 
shigeto

 
SHIGETO, wcześniej Zachary Shigeto Saginaw występował jako perkusista School of Seven Bells, a w listopadzie 2010 wydał swoją pierwszą solową płytę, która w piękny sposób łączyła delikatne jazzowe fascynacje, elektronikę z jego wspaniałymi umiejętnościami perkusyjnymi. Właśnie od tego albumu muzyk stał się częścią Ghostly International. Jego umiejętności wychodzą w pełnej krasie podczas występów na żywo, gdy artysta prezentuje swoje utwory równocześnie w formie elektronicznego live’a i na pełnym zestawie perkusyjnym. W Warszawie muzyk pojawi się tuż po wydaniu kolaboracyjnego stricte jazzowego albumu, jaki stworzył z Davem Douglasem.

 
lordraja

 
Lord RAJA to autor jednego z najciekawszych albumów 2014 roku. Brudna mieszanka dźwięków a’la Aphex Twin z hip-hopowym zacięciem pozwoliła na stworzenie jednego z najbardziej przyciągających elektronicznych debiutów ostatnich lat. Raja twierdzi, że tworzy muzykę, która nigdy nie będzie mogła istnieć bez ludzi – jej odbiorcy mają być jej istotną częścią.

 
Heathered-Pearls

 
Heathered Pearls ma najcięższe brzmienie z całej trójki. W swoim secie zaprezentuje techniczne ambientalne tracki, z których składa się jego najnowszy album „Body Complex”. W tym wydawnictwie artysta zgłębia swoje uwielbienie do hard-techno i trybalnych brzmień 4 na 4. W stolicy będzie idealnym dopełnieniem tego jak szerokie muzyczne spektrum tworzą przedstawiciele Ghostly.

 
 
SNAKEHIPS (Hoffw), 4.03.2016, Miłość Kredytowa 9

 
snakehips

 
Snakehips to pochodzący z Wielkiej Brytanii duet mający na koncie oficjalnie remiksy dla m.in. Banks, The Weeknd czy Bondax. Zaczynali pod koniec 2010 i chociaż od samego początku kariery przyciągali uwagę djów, producentów i publiki, to ich wielki przełom przypadł na 2014 gdy wypuścili utwór „Days With You”, na którym udzieliła się Sinead Hartnett. Od tego czasu media prześcigają się w wymyślaniu im łatek, najciekawsze z nich to boom-bapowa / slow-mo-house’owa / glitchowa / hip-hopowa wersją Disclosure. Mieszanka londyńskiego brzmienia i najwyższego sortu r’n’b pozwoliła im się dorobić statusu wielkich nadziei muzyki elektronicznej. Zaledwie miesiąc temu do sprzedaży trafił ich nowy singiel „All My Friends” z featuringiem od Tinashe i Chance The Rappera, który w kilka chwil doszedł na 27 miejsce najlepiej sprzedających się kawałków w Anglii i zdobył status złotej płyty w Australii. Teraz fani z niecierpliwością oczekują wydania ich debiutanckiego albumu. W Warszawie Brytyjczycy pojawią się po raz drugi – trzy lata temu przyjeżdżali jako młodzi zdolni teraz pojawią się już jako uznana marka.

 
 
JOHN TALABOT (Permanent Vacations), 11.03.2016, 1500m2 do wynajęcia

 
john_talabot_press_shot

 
John Talabot – mimo że od jego debiutanckiego albumu minęło już prawie 4 lata artysta nadal jest jednym z najpopularniejszych house’owych producentów na świecie. 2016 rok to moment, w którym światło dzienne ma ujrzeć jego follow-up do „fin”, zanim to jednak nastąpi fani w Warszawie po raz kolejny będą mogli posłuchać jeszcze nie wydanych produkcji producenta tym razem w nowej przestrzeni klubu 1500m2. Oriol Riverola (bo tak właśnie nazywa się Talabot) mimo braku nowych długograjów co roku wydaje wspaniałe remiksy i dzięki świetnym występom od 4 lat jest w top 100 najlepszych djów na świecie według czytelników Resident Advisor. Jeśli chcecie dowiedzieć się czym jest wytrawny house, wystarczy, że pojawicie się w 1500m2 do wynajęcia i poczujecie wiosnę 10 dni przed jej kalendarzowym nadejściem.

 

 
JIMMY EDGAR (Ultramajic / Warp), 12.03.2016, Nowa Jerozolima

 
12516533_968491359905424_727225354_n

 
Urodzony w Detroit, mieszkający w Berlinie Jimmy Edgar nie jest tylko producentem. Design, sztuka, moda – wszystkie te dziedziny składają się na wyjątkowość Amerykanina. Edgar zadebiutował w wieku 15 lat (sic!) w nowojorskim Isophlux Records, ale dopiero 6 lat później został faktycznie doceniony przez słuchaczy gdy poprzez Warp Records trafiła do nas jego epka zatytułowana “Access Rhythm”, który był bliższy w brzmieniu hip-hopowi niż jego poprzednie bardziej techniczne wydawnictwa. W 2006 roku do sprzedaży trafił jego drugi longplay, w którym, jak to sam określił, chciał uchwycić kwintesencję Detroit. Płyta została doceniona przez wszystkie znaczące portale muzyczne, a Edgar w końcu stał się znaczącą figurą w świecie elektroniki. Od tego czasu do fanów trafiły kolejne dwa solowe albumy Edgara, razem z Machinedrumem stworzył uwielbiany przez wielu duet JETS i założył wspaniałą wytwórnię ULTRAMAJIC. Jimmy nigdy nie ma czasu na nudę i pracuje jako profesjonalny fotograf modowy – jego zdjęcia ukazywały się w URB Magazine, Spot Magazine czy belgijskim Elle. W Warszawie artysta wystąpi po raz pierwszy od 2010 i zaprezentuje fanom swoją wspaniałą mieszankę techno, r’n’b i jak sam czasami mówi erotyki.

 
 

Kolejne ogłoszenia, informacje o biletach oraz supporcie wkrótce.

Zobacz też inne wydarzenia

22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu27.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, WHOMADEWHO27.05.2015, WARSZAWA, KLUB DZIK, EXTRA