Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Yanch – Joy. Debiutant z mocnym przekazem

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Yanch – Joy. Debiutant z mocnym przekazem

Debiutuje, choć nie jest anonimową postacią na poznańskiej scenie klubowej. Przekaz ma jasny i precyzyjny, chce szerzyć tolerancję, łączyć ludzi i skłaniać do celebracji muzyki przez taniec.

Yanch, fot. Jacek Narkielun

Yanch, na co dzień wzięty fryzjer, po godzinach zgłębia tajniki produkcji muzycznej. Dziś poznajemy pierwszy efekt tej pracy. „Joy” to sześciominutowa kompozycja, w której niepozorne beaty przeobrażają się w rytmiczny, zabarwiony techno i elektro banger. Słychać w nim umiejętnie wplecione sample, szczyptę tribal house’u i moc organicznej energii. O ostateczne szlify brzmieniowe w „Joy” zadbał Bartek Szczęsny z Rebeki, a kluczowym dopełnieniem całości jest video.

Teledysk do Joy jest moim statementem. Sam jestem na tyle silny, że nie można sprawić mi przykrości ze względu na moją orientację, ale wiem, że nie każdy może wyzbyć się strachu i poczucia niebezpieczeństwa. Dla tych osób stworzyliśmy klip. Chcemy żeby nie czuły się w swoim położeniu samotne. Zaprosiłem do współpracy kilka wyjątkowych dla mnie osób. Każda z nich reprezentuje jeden z kolorów tęczy. Sama tęcza stała się w naszym społeczeństwie dla wielu symbolem zła, dewiacji, podziału i nienawiści. W naszym klipie kolory tęczy symbolizują różnorodność, inność i piękno. Każda z osób pokazuje siebie poprzez ruch wywołany muzyką, którą stworzyłem. Połączeni tworzą jedność – piękną, kolorową i nierozłączną – tłumaczy Yanch

W teledysku udział wzięli przyjaciele artysty. Wśród nich znajdziemy m.in. poznańską dj’kę Joanę, projektantkę Edytę Jermacz, kostiumografkę Marię Kompf czy ilustratorkę Monikę Białą. Wszystkie kostiumy, w których występują bohaterowie teledysku, to prace polskich projektantów (oprócz wspomnianej Edyty Jermacz, to m.in. Bola, Orushka, Tokarzewska, Girl Little Boy). Niektóre z nich powstały specjalnie na potrzeby klipu do „Joy”.

Poza myślą szerzenia tolerancji chciałem pokazać, że świat muzyki elektronicznej i klubowej to przede wszystkim ludzie, którzy znajdują ukojenie w dźwiękach oraz celebrują muzykę i życie poprzez taniec i zabawę. To muzyka połączyła mnie z osobami z teledysku. Nie kryję nadziei, że muzyka połączy mnie również z innymi ludźmi, a później i ich między sobą nawzajem. To mój własny marsz równości i tolerancji, który uwielbiam.

Joy to pierwszy singiel Yancha, który, oprócz oryginalnej wersji zawiera również club mix. Artysta zapowiada, że w niedalekiej przyszłości, systematycznie będą pojawiać się kolejne nagrania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem 16-20.06.2015, Oświęcim, Life Oświęcim Festival 18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg