Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Zespół Low Island zachęca do wyzwolenia się od social mediów

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Zespół Low Island zachęca do wyzwolenia się od social mediów

Low Island –  zachęcają do wyzwolenia się od social mediów w “Who’s Having The Greatest Time?”

Oksfordzki kwartet Low Island wielkimi krokami zbliża się do wydania swojego debiutanckiego albumu „If You Could Have It All Again”, który ukaże się 16 kwietnia. Ale przed tym kusi jeszcze tanecznym singlem „Who’s Having The Greatest Time?”.

Low Island, fot. materiały prasowe

“Who’s Having The Greatest Time?” jest prawdopodobnie najlepszym przykładem wpływów, jakie zespół czerpie z new wave i art rocka, przywodząc na myśl skoczne dźwięki Talking Heads czy LCD Soundsytem. To wszystko jest połączone z elektroniką, która składa się na charakterystyczne brzmienie zespołu, czerpiącego inspiracje także od Caribou, Nicholasa Jaara, Matthew Deara i Radiohead.

„”Who’s Having The Greatest Time?” opowiada o negatywnej performatywnej naturze Instagrama, środowiska, które nieustannie wmawia ci, że wszyscy chcą widzieć tylko siłę i zwycięstwa, ale widząc którekolwiek z nich sprawia, że jesteśmy konsekwentnie przygnębieni i niepewni siebie. Piosenka została napisana z punktu widzenia kogoś, kto rzuca wyzwanie przyjacielowi na temat tego, w jaki sposób obaj zaczęli korzystać z tej platformy. Następnie obaj zastanawiają się nad kuszącą i wyzwalającą ideą porzucenia wszystkiego na dobre” – wyjaśnia liryczne znaczenie utworu multiinstrumentalista i autor tekstu, Jamie Jay.

„Who’s Having The Greatest Time?” tak jak pozostałe utwory dotyka nadrzędnych tematów albumu – wyzwolenia od lat młodości wypełnionych cyklicznymi konfliktami i falstartami oraz katarktycznego pożegnania z rzeczami, które zatrzymują nas, w wiecznym stanie zawieszenia.

Debiutancki album Low Island  „If You Could Have It All Again” zostanie wydany przez wytwórnię założoną przez zespół –  Emotional Interference.

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

21.05.2015, WARSZAWA, KLUB PARDON, TO TU, Idris Ackamoor & The Pyramids 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem 22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu