Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Zespół Naviband solidarny z Białorusią. Koncerty charytatywne na rzecz białoruskich uchodźców w Polsce

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Zespół Naviband solidarny z Białorusią. Koncerty charytatywne na rzecz białoruskich uchodźców w Polsce

Muzyczne wydarzenie, podczas którego wystąpi zespół Neviband, odbędzie się w trzech miastach w Polsce. Inicjatywa ma być gestem solidarności i jedności z naszymi sąsiadami i dać im siłę do dalszego działania w tak dramatycznym dla nich czasie.

Naviband, fot. materiały prasowe

W sierpniu tego roku Białoruś objęła fala demonstracji przeciwko patologii władzy i przemocy ze strony milicji. Po raz kolejny kobiety z Mińska musiały protestować, by móc wyrazić swój sprzeciw przeciwko obecnej sytuacji w kraju. Wielu obywateli zostało zmuszonych do opuszczenia swojej ojczyzny. Przykładami takich obywateli są właśnie Artem i Ksenia z zespołu Naviband, których dotknęły represje za branie udziału w licznych demonstracjach w Mińsku i wydanie utworu wspierającego pokojowe akcje kobiet.

Koncertom będzie towarzyszyła zbiórka prowadzona przez Centrum Białoruskiej Solidarności na rzecz białoruskich uchodźców, którzy zostali poszkodowani i zmuszeni do opuszczenia swojego kraju. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc prawną, medyczną i żywnościową.

Naviband to jeden z najbardziej znanych zespołów na Białorusi, założony przez Artema Łukjanienkę oraz Ksenię Żuk. W ciągu 6 lat zespół wydał cztery płyty studyjne, zagrał kilkakrotnie na międzynarodowych festiwalach muzycznych. W 2017 roku reprezentowali Białoruś w finale Eurowizji.

Charytatywne koncerty odbędą się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.
20.10.2020 Wrocław
21.10.2020 Kraków
22.10.2020 Warszawa

Bilety dostępne na www.followthestep.com

Zobacz też inne wydarzenia

18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg 13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem