LAIF » News: Znamy pierwszego artystę 5. edycji Soundrive Fest

News: Znamy pierwszego artystę 5. edycji Soundrive Fest

 
W czwartek 28 stycznia Soundrive Fest na swoim oficjalnym funpage’u ogłosił pierwszego artystę 5. edycji. W opublikowanym video zobaczyć można scenę z kultowego filmu gangsterskiego z napisami zdradzającymi nazwisko Júníusa Meyvanta, islandzkiego artysty, którego debiutancka płyta ukazała się w 2015 roku. Gdański festiwal, podobnie jak w ubiegłym roku, zdecydował się na nietypową formę ogłoszenia.
 
 

 
 

45

Júníus Meyvant, fot. mat. prasowe


 

Júníus Meyvant to pseudonim artystyczny islandzkiego muzyka Unnara Gisli Sigurmundssona. Artysta, będąc nastolatolkiem niczym się specjalnie nie wyróżniał, nielicząc zamiłowania do malowania i skateboardingu. W tym czasie Unnar próbował swych sił także w szkole muzycznej, w której jednak nie znaleziono zrozumienia dla jego niezależnej natury. Można w zasadzie powiedzieć, że w młodości w ogóle nie brał pod uwagę kariery muzycznej.
 
Jako dwudziestolatek, Unnar odkrył gitarę, na której zaczął namiętnie grać w domu rodziców. Dzięki temu jego lepsze ja znalazło ujście w komponowaniu piosenek. Nieprzeparta chęć tworzenia muzyki nakręcała go przez cały czas. Przez chwilę muzyk próbował realizować swoje pomysły w ramach kapeli, jednak szybko rozczarował się i wtedy też postanowił stworzyć swoje muzyczne alter ego – Júníusa Meyvanta.
 
Muzyka Júníusa to nieco wykrzywiony folk pop o trafiającym do serca brzmieniu. Słuchanie kompozycji artysty przywodzi na myśl odpoczynek pod kocem z kubkiem kakao, bądź wygrzewanie się na plaży z egzotycznym drinkiem gdzieś bardzo daleko.
 
W 2014. muzyk odniósł sukces ze swoim debiutanckim singlem „Color Decay”. Krążek trafił na pierwsze miejsce na antenie National Radio 2, na którym utrzymywał się przez parę tygodni, wywołując spore zainteresowanie – dyrektor programowy amerykańskiego radia KEXP, Kevin Cole, wręcz uznał go za piosenkę roku.
 
W 2015. Júníus Meyvant był gwiazdą islandzkich Music Awards, gdzie zdobył pierwszą w pozycję w kategoriach najlepsza piosenka i debiut.
 
 


 
 
Jubileuszowa edycja Soundrive Fest odbędzie się w tym roku w dniach 1-3 września. Sprzedaż karnetów w cenie 100 zł rusza w poniedziałek, 1 lutego, o godz. 10:00.

 

Zobacz też inne wydarzenia

19.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JULIA MARCELL I POLA RISE25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL