LAIF » NEWSY: Christian Löffler i Janus Rasmussen (Kiasmos) w Polsce

NEWSY: Christian Löffler i Janus Rasmussen (Kiasmos) w Polsce

TBA Music i Distorted Animals zapraszają na premierowe koncerty Christiana Löfflera i połówki duetu Kiasmos Janusa Rasmussena, podczas których artyści zaprezentują materiał ze swoich najnowszych płyt.

Christian Löffler ma w Polsce rzeszę oddanych fanów i to właśnie z nimi postanowił świętować premierę „Graal (Prologue)“, której datę wyznaczono na 5 kwietnia.

„Graal (Prologue)“, jak mówi sam artysta, powstawał w drodze, na trasie pomiędzy kolejnymi koncertami, w hotelach na lotniskach. Te dźwiękowe zapiski, często rozwijane podczas live-setów, zostały poddane na potrzeby płyty skondensowaniu podczas ostatecznej obróbki w studio. Słowo „prolog” nie występuje w tytule przypadkowo – na jesień br. Christian zapowiedział premierę albumu uzupełniającego kolekcję „Graala“.

Janus Rasmussen jest także doskonale znany polskiej publiczności. W duecie z Ólafurem Arnaldsem jako Kiasmos oraz ze swoimi dj-setami gościł u nas wielokrotnie. Wraz z pierwszą solową płytą „Vín”, której premierę zapowiedziała na 8 marca należąca do Christiana Löfflera Ki Recods, Rasmussen rozpoczyna nowy rozdział w swojej twórczości. Jeżeli w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy doświadczyliście dj-seta Janusa, oznacza to, że słyszeliście też fragmenty nadchodzącej płyty. W ten sposób artysta, sprawdzając co „działa” na parkiecie, konstruował kolejne fragmenty „Vín”. Rezultaty tych „badań w terenie” usłyszymy na żywo już 4 kwietnia w Tamie i 5 kwietnia w Niebie.

Christiana Löffler LIVE + Janus Rasmussen LIVE:

4.04. Tama, Poznań

5.04. Niebo, Warszawa

 

Zobacz też inne wydarzenia

22-23.06.2015, Warszawa, Teatr Studio, Flying Lotus12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg