LAIF » NEWSY: Nowy teledysk A_GIMa „Carpet Burn”

NEWSY: Nowy teledysk A_GIMa „Carpet Burn”

 

Drugi klip A_GIMa do kawałka „Carpet Burn” to kolejny singiel zapowiadający EP-kę artysty.

 
zrzut-ekranu-2016-11-03-o-19-32-55
 
Debiutancki utwór „Rajka” pokazał kierunek, w jakim Agim Dżeljilji zamierza kroczyć w ramach solowego projektu. Zahaczając o minimal techno i downtempo, artysta po raz kolejny udowadnia, że zdobyte doświadczenie stale przekuwa w doskonalanie unikalnego brzmienia. Dżeljilji nie zamyka się na świeże inspiracje, na co kolejnym dowodem jest jego najnowsza kompozycja „Carpet Burn” nagrana z polsko francuskim duetem BEMY. Formacja grającana co dzień alternatywny pop i indie-rock doskonale poradziła sobie w syntezatorowym anturażu. Całość dopełnia emocjonalny klip, przygotowany przez Krzyśka Grudzińskiego.
 

Opublikowana pod koniec sierpnia Rajka i premierowe Carpet Burn to kawałki, które zapowiadają debiutancką EP-kę A_GIM-a. Materiał zostanie w całości opublikowany zimą. Premierowo nowe kompozycje producenta będzie można usłyszeć w najbliższym czasie na żywo:
 
15.11 – VHS, Sosnowiec
21.11 – Miłość Kredytowa 9, Warszawa
25/27.12 – Imprart, Wrocław
 
Agim Dżeljilji to jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. Tworząc grupę Őszibarack, od 2004 roku wydał cztery albumy długogrające, których powodzenie zaowocowało występami na wielu zagranicznych festiwalach (m.in. Eurosonic czy Europavox). W międzyczasie, jako producent współpracował z zespołem Husky. Przez ostatnie lata, wraz z Igorem Pudło ze Skalpela i Jankiem Młynarskim współtworzył projekt Nervy, łącząc swoje fascynacje brzmieniem syntezatorów z żywym instrumentarium. Dziś kontynuuje działania pod tym szyldem w pojedynkę, wspierany przez sekcję dętą, z którą w maju tego roku występował na żywo w kultowym berlińskim Berghain. A_GIM to też producent, który chętnie wciela się w rolę remiksera, biorąc na warsztat m.in. kompozycje Noviki, Hey czy Baascha. Z tą pierwszą współpracuje na stałe, mając duży wpływ na brzmienie jej kolejnych wydawnictw. I choć praca grupowa wychodzi mu wyjątkowo dobrze, o czym świadczą również ostatnie poczynania w składzie orkiestry Męskiego Grania, artysta postanowił w końcu spróbować swoich sił solo.

Zobacz też inne wydarzenia

09.05.2015, KRAKÓW, TEATR ŁAŹNIA NOWA, NILS FRAHM – BEFORE TAURON NOWA MUZYKA 201531.07.2015, Warszawa, Stacja Mercedes, Patrick The Pan21.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JUNGLE