LAIF » NEWSY: Poznajcie najciekawszych przedstawicieli węgierskiej sceny muzycznej na Enea Spring Break 2018!

NEWSY: Poznajcie najciekawszych przedstawicieli węgierskiej sceny muzycznej na Enea Spring Break 2018!

Już 20 kwietnia na Enea Spring Break Showcase Festival & Conference zagrają 3 gwiazdy węgierskiej sceny niezależnej. Tegoroczny line-up tworzą:
Mörk

reprezentuje niezwykłą muzyczną podróż w głąb super-funkowego, stand-up jazzowego i extreme-popowego mikro świata ludzkich uczuć, poglądów filozoficznych i schizofrenicznych postaci. Członkowie zespołu, poznawszy się na studiach jazzu, migiem podbili serce budapesztańskiej sceny undergroundowej, grając w prywatnych mieszkaniach i innych nietypowych miejscach zanim wspięli się na szczyty takich scen jak te w Sziget, A38 Ship, Akvárium Club i innych znanych europejskich klubach. Zaliczone mają również koncerty na Reeperbahn i ELB JAZZ w Hamburgu czy podczas Seazone w Sopocie oraz na tegorocznych edycjach festiwali Tallin Music Week i Eurosonic NL. Poza występem na Spring Breaku będzie można zobaczyć ich w innych polskich miastach:

18.04 – Warszawa, Chmury

19.04 – Łódź, Format

20.04 – Poznań, Spring Break

21.04 – Poznań, Balcony TV

22.04 – Kraków, Drukarnia

Antonia Vai

Szwedzka piosenkarka i kompozytorka Antonia Vai o węgierskich korzeniach, urodzona i wychowana W Sztokholmie, przeprowadziła się do Budapesztu niespełna 5 lat temu, gdzie od razu zaczęła grać „pierwsze skrzypce”. Rozpoznana tam jako „diva bohemskiego soulu”, przykuła uwagę węgierskich stacji telewizyjnych i radiowych, zdobyła nominację Artisjusa do nagrody „Songwriter of the Year”, dzieliła scenę z takimi międzynarodowymi sławami jak Selah Sue czy Yasmine Hamdan i zagrała niezliczone koncerty na festiwalach i w klubach w całej Europie.

Poza występem na festiwalu Spring Break Antonię Vai będzie można spotkać w Polsce przy trzech innych okazjach:

18.04 – Kraków, Dworek Białopradnicki

19.04 – Wrocław, Wyspa Tamka

20.04 – Poznań, Spring Break

Niedawno Vai wypuściła klip do piosenki „Mad Heart” ze swojego ostatniego albumu „Ritual”. Utwór opowiada o dzikiej naturze serca, które tętni niekontrolowaną miłością i walczy przeciwko przyjętym normom. Teledysk jest hołdem złożonym trzem nieprzeciętnym kobietom-radykałom, które zapisały się w historii Węgier. Antonia portretuje je w kontekście swojej własnej historii.

Apey

Apey to pseudonim artystyczny Andrasa Arona, mającego bardzo specyficzne podejście do pisania tekstów i komponowania muzyki. Idąc w ślad za Neilem Youngiem i Bobem Dylanem, Apey lubi opowiadać historie, przy czym wplata w nie wschodnioeuropejskie podejście do humoru i wyrażania siebie. Chociaż znany jest głównie ze sceny heavy metalowej, stwarza zupełnie nowy kontekst przestrzeni, na której spotykają się amerykański folk i country oraz europejski grunge. Apey dał się bliżej poznać szerszej publice dzięki swojemu ostatniemu albumowi „Stranger”, na którym usłyszymy o wiele pozytywniejsze, ale i dojrzalsze brzmienie artysty niż na poprzednich, raczej mrocznych i eksperymentalnych, produkcjach jak „Feathers, Black Flowers”, „Orion” czy „Foxes”.

Zobacz też inne wydarzenia

03.06.2015, GDAŃSK, KLUB B90, PRESIDENT BONGO (GUS GUS)22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ