Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWSY: Poznajcie najciekawszych przedstawicieli węgierskiej sceny muzycznej na Enea Spring Break 2018!

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWSY: Poznajcie najciekawszych przedstawicieli węgierskiej sceny muzycznej na Enea Spring Break 2018!

Już 20 kwietnia na Enea Spring Break Showcase Festival & Conference zagrają 3 gwiazdy węgierskiej sceny niezależnej. Tegoroczny line-up tworzą:
Mörk

reprezentuje niezwykłą muzyczną podróż w głąb super-funkowego, stand-up jazzowego i extreme-popowego mikro świata ludzkich uczuć, poglądów filozoficznych i schizofrenicznych postaci. Członkowie zespołu, poznawszy się na studiach jazzu, migiem podbili serce budapesztańskiej sceny undergroundowej, grając w prywatnych mieszkaniach i innych nietypowych miejscach zanim wspięli się na szczyty takich scen jak te w Sziget, A38 Ship, Akvárium Club i innych znanych europejskich klubach. Zaliczone mają również koncerty na Reeperbahn i ELB JAZZ w Hamburgu czy podczas Seazone w Sopocie oraz na tegorocznych edycjach festiwali Tallin Music Week i Eurosonic NL. Poza występem na Spring Breaku będzie można zobaczyć ich w innych polskich miastach:

18.04 – Warszawa, Chmury

19.04 – Łódź, Format

20.04 – Poznań, Spring Break

21.04 – Poznań, Balcony TV

22.04 – Kraków, Drukarnia

Antonia Vai

Szwedzka piosenkarka i kompozytorka Antonia Vai o węgierskich korzeniach, urodzona i wychowana W Sztokholmie, przeprowadziła się do Budapesztu niespełna 5 lat temu, gdzie od razu zaczęła grać „pierwsze skrzypce”. Rozpoznana tam jako „diva bohemskiego soulu”, przykuła uwagę węgierskich stacji telewizyjnych i radiowych, zdobyła nominację Artisjusa do nagrody „Songwriter of the Year”, dzieliła scenę z takimi międzynarodowymi sławami jak Selah Sue czy Yasmine Hamdan i zagrała niezliczone koncerty na festiwalach i w klubach w całej Europie.

Poza występem na festiwalu Spring Break Antonię Vai będzie można spotkać w Polsce przy trzech innych okazjach:

18.04 – Kraków, Dworek Białopradnicki

19.04 – Wrocław, Wyspa Tamka

20.04 – Poznań, Spring Break

Niedawno Vai wypuściła klip do piosenki „Mad Heart” ze swojego ostatniego albumu „Ritual”. Utwór opowiada o dzikiej naturze serca, które tętni niekontrolowaną miłością i walczy przeciwko przyjętym normom. Teledysk jest hołdem złożonym trzem nieprzeciętnym kobietom-radykałom, które zapisały się w historii Węgier. Antonia portretuje je w kontekście swojej własnej historii.

Apey

Apey to pseudonim artystyczny Andrasa Arona, mającego bardzo specyficzne podejście do pisania tekstów i komponowania muzyki. Idąc w ślad za Neilem Youngiem i Bobem Dylanem, Apey lubi opowiadać historie, przy czym wplata w nie wschodnioeuropejskie podejście do humoru i wyrażania siebie. Chociaż znany jest głównie ze sceny heavy metalowej, stwarza zupełnie nowy kontekst przestrzeni, na której spotykają się amerykański folk i country oraz europejski grunge. Apey dał się bliżej poznać szerszej publice dzięki swojemu ostatniemu albumowi „Stranger”, na którym usłyszymy o wiele pozytywniejsze, ale i dojrzalsze brzmienie artysty niż na poprzednich, raczej mrocznych i eksperymentalnych, produkcjach jak „Feathers, Black Flowers”, „Orion” czy „Foxes”.

Zobacz też inne wydarzenia

22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves 24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg