LAIF » PLAYLISTA: MARY KOMASA

PLAYLISTA: MARY KOMASA

“Jestem pewna że śpiewałam wcześniej niż nauczyłam się mówić. Wyrosłam na muzyce gospel, śpiewanej przez moją mamę. Chodziłam na koncerty gospel z moją rodziną. Tam każdy mógł śpiewać prosto z serca. Uwielbiałam to. Trafiłam do wyjątkowej podstawówki muzycznej, gdzie dawano nam mnóstwo swobody. Brałam udział w każdym mini playback show. Wszyscy wiedzieli, że mimo że jestem w klasie fortepianu, kiedyś będę śpiewać. Ukształtował mnie także mój starszy brat – fan hip hopu i r’n’b. Nasze dzieciństwo przypadało na wczesne lata 90, kiedy ta muzyka przeżywała największy boom. Fugees, TLC, Erykah Badu, Brandy… słuchałam tego non stop, śpiewając do dezodorantu.”


Mary Komasa jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów. Właśnie wydała swój debiutancki album „Mary Komasa” nagrany w Berlinie. Producentem płyty jest Guy Sternberg, znany ze współpracy z takimi artystami jak Feist, Yōko Ono i Depeche Mode.
16 kwietnia Mary Komasa wystąpi w Klubie Basen w Warszawie. Z tej okazji poprosiliśmy ją o stworzenie playlisty składającej się z pięciu ulubionych kawałków.

 

MaryKomasa_0299_RGB_1500px

Mary Komasa, zdjęcie: mat. prasowe

 

 

1. Radiohead – „Nude”

 

2. Billie Holiday – „I’ll Be Seeing You”

 

3. Amy Winehouse – „Back To Black”

 

4. Busta Rhymes – „Gimme Some More”

 

5. Madonna – You’ll See

Zobacz też inne wydarzenia

4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin20.08. 2015, Warszawa, Miłość, Mary Komasa12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa