LAIF » PLAYLISTA: Ulubione kawałki AGIMa

PLAYLISTA: Ulubione kawałki AGIMa

A_GIM na początku tego miesiąca wydał wspólną EP-kę z włoskim DJ-em Alexem Mine, nakładem wytwórni Noir Music. Z tej okazji zapytaliśmy go, które kawałki uważa za swoje ulubione, a może nawet przełomowe dla swojej twórczości.

fot. Piotr Nykowski

Underworld – Jumbo

Zacznę od klasycznych rzeczy. Numer, który liczy sobie 20 lat. Doskonały przykład na to, jak można czerpać garściami z techno, tworząc własny, niepowtarzalny styl.

Richie Hawtin – The Tunnel

Maestria, jeżeli chodzi o ten gatunek. Hipnotyczny, pociągający anturaż dźwięków, który wciąga na w stu procentach.

Mouse On Mars – Actionist Respoke

Dokładnie pamiętam pierwsze zetknięcie z tą muzyką. Rok 2001, Viva Zwei, koncert Mouse on Mars. Actionist Respoke rozwalił mnie na łopatki totalnie. Formalnie, estetycznie, brzmieniowo. Najlepszy dowód na to, jak technologia działa w służbie twórcy.

Keith Carnal – Untold

Holenderski producent wydający m.in. w Affin i Arts. Dla mnie osobiście to objawienie młodego pokolenia na scenie techno. Do playlisty wybrałem utwór Untold. Znajdziemy tu wszystko to, co w techno najbardziej mnie inspiruje, czyli połączenie potężnej motoryki i nietuzinkowej emocjonalności.

Donato Dozzy – Cleo

Wszyscy zachwycają się jego nagraniem „Parola” z Anną Caragnano i owszem, jest to dowód jego geniuszu, ale to utworem „Cleo” Donato skradł moje serce całkowicie!

Modeselektor – Let you Love Grow (Happy Birthday)

Piękne połączenie niemieckiej melancholii, która zawsze mnie inspirowała, z jamajskim vibem.

Zobacz też inne wydarzenia

17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir24.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS I LATAJĄCE PIĘŚCI12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO